Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

20 nejčastějších produktových otázek na prodejnách - 2. část

20 nejčastějších produktových otázek na prodejnách - 2. část Jaké dotazy naše poradkyně na prodejnách slýchávají nejčastěji? Možná jste si už jednu z těchto otázek sami položili.
Redakce BIOOO.CZ
5,0 5
10

20 nejčastějších produktových otázek na prodejnách - 2. část zdroj: biooo.cz

Už jsme zodpověděli prvních deset nejčastějších otázek, které slyší naše poradkyně na prodejnách. Denně vám odpovídají na nepřeberné množství dotazů ze všech možných okruhů, jako je zdraví, aknózní pleť, klíšťata v létě nebo svědivá pokožka na hlavě. Zde tedy najdete dalších deset otázek, které slýchávají nejčastěji.

1. Jak se v účincích liší chlorella, spirulina, mladá pšenice a mladý ječmen?

Zelené potraviny neboli výhonky obilovin, luštěnin a sladkovodní/mořské řasy jsou přirozeným a přirozeně vstřebatelným zdrojem chlorofylu, vitaminů, minerálů, esenciálních aminokyselin, enzymů a dalších živin v různých poměrech. K sehnání jsou v různých formách - namleté do podoby jemného prášku, namleté a slisované do formy tabletek nebo kapslí, ve formě prášku ze sušené šťávy atd. Stejně jako jakákoliv přírodnina, složení stopových prvků, vitaminů či minerálů je v různých poměrech, tudíž každá ze zelených superpotravin má své benefity.

  • Chlorella posiluje imunitní systém, pomáhá vylučovat škodliviny, podporuje buněčný růst a zpomaluje stárnutí. Váže na sebe těžké kovy, zlepšuje alergie, bojuje proti Alzheimerově chorobě, chudokrevnosti a artróze. Chlorella má pozitivní vliv na inzulin v krvi, posiluje srdce a redukuje pocity hladu. Skvěle funguje i proti bolestem svalů, šlach, chronické únavě a urychluje hojení různých poranění.. Regeneruje a čistí játra, pomáhá překonat kocovinu, je proti kvasinkovým infekcí a funguje jako nádorová prevence i podpůrná léčba.
  • Spirulina zlepšuje alergie, má pozitivní vliv na cukrovku, je proti chudokrevnosti, zvyšuje imunitu, čistí a regeneruje játra, podporuje hubnutí, řeší problémy slinivky i srdce, potlačuje virová onemocnění a vředy, pozitivně působí na zrak a zmírňuje známky senility.
  • Mladá pšenice zprostředkovává více energie, takže pak člověk méně spí. Zrychluje metabolismus, posiluje a čistí játra, pomáhá při problémech spojených s trávicím ústrojím. Funguje jako prevence nádorového onemocnění, je proti chudokrevnosti a zpomaluje stárnutí buněk.
  • Mladý ječmen působí proti chudokrevnosti, detoxikuje, bojuje proti nadváze (podporuje spalování tuků a tvorbu enzymů) a proti tvorbě vředů a střevním obtížím. Potlačuje záněty, posiluje srdce a cévy, bojuje proti předčasnému stárnutí, funguje jako prevence rakoviny, navíc zlepšuje vzhled kůže.

2. Obsahují vaše opalovací přípravky nano částice?

Žádný z našich opalovacích přípravků neobsahuje nano částice. Nano částice se používají ve spojitosti s fyzikálními (minerálními) filtry u opalovacích přípravků. Čím menší částice, tím méně jsou na kůži vidět a krém tak netvoří bílý film, otázkou ovšem zůstává působení takovýchto částic na lidské zdraví. Dle legislativy EU musí výrobce použití nano částic deklarovat ve složení připojením závorky s označením “(nano)” za minerálním filtrem. Dle velikosti jde o nano částici, pokud má molekula velikost 100 nm a menší. Proto např. výrobce Eco Cosmetics na svých výrobcích pro sluneční kosmetiku přímo uvádí, že velikost použitých částic je přibližně 400 nm.

3. Musím pod make-up používat ještě krém?

Ano. Bez ohledu na to, jakou formu make-upu používáte, vždy byste měla použít krém. Make-up jako takový vám totiž neposkytne dostatečnou péči, kterou vaše pleť potřebuje, neboť jeho účelem je primárně dekorace a ne péče. To se týká i BB krémů, které sice obsahují vyšší množství pečujících složek, ale i přesto složení nemusí přesně odpovídat požadavkům vaší pleti. Krém byste neměla vynechat zvlášť v případě, pokud používáte sypký minerální make-up, který může pleť časem vysušovat.

4. Je všechno, co prodáváte, v bio kvalitě?

Není. V našem sortimentu máme zastoupeny značky, které vyrábí 100 % čistou a přírodní kosmetiku vysoké kvality, stejně tak máme i dodavatele, kteří tvoří důležitý článek mezi konvenční kosmetikou a tou přírodní. Sortiment je sestaven tak, aby si každý zákazník vybral podle svých aktuálních možností. Z tohoto důvodu můžete na našem e-shopu vidět složení každého výrobku a rozřazení jeho surovin do pěti hlavních kategorií od čistě přírodních látek až po některé nebezpečné látky, které nelze obejít (zde se jedná se především o semi-přírodní permanentní barvy na vlasy). Pokud si nebudete jistí, co vybrat a co by vyhovovalo přímo vašim požadavkům, neváhejte se obrátit na naše prodavačky, které se v sortimentu vyznají a pomohou vám se zorientovat.

5. Je všechno, co prodáváte, netestované na zvířatech?

Od roku 2013 Evropská unie zakázala testování kosmetických produktů i jednotlivých složek na zvířatech a jejich následný prodej. V případě ekodrogerie, oblasti zdraví a doplňků stravy tento zákon neplatí, proto je zde vhodné poohlídnout se po certifikátech. Drtivá většina našich produktů nesou známé certifikáty v přírodní kosmetice, které zahrnují i netestování na zvířatech, proto se při výběru řiďte zejména jimi. Jedná se např. o BDIH, nejstarší certifikát původem z Německa, také český CPK. Certifikát, který zohledňuje především práva zvířat je známý Leaping bunny neboli skákající králíček, jistí si můžete být také s produkty, které nesou certifikát Vegan (ten s kytičkou), dále Natrue. Pokud žádný z těchto certifikátů neuvidíte, neznamená to, že výrobek byl nutně testován na zvířatech. Pro některé výrobce se nevyplatí absolvovat náročné certifikační řízení, jejich výrobky jsou přitom naprosto bezproblémové a čistě přírodní - takový je např. Delibutus, česká konopná manufaktura.

6. Proč na sobě některé produkty nemají datum spotřeby?

Podle nařízení Evropské unie se kosmetický přípravek nemusí označit datem spotřeby, pokud je jeho expirace delší než tři roky. Produkty jsou ale označené šarží (výrobním kódem), podle kterého výrobce může dohledat, kdy přesně byl přípravek vyroben. Druhou možností označení data spotřeby je malý piktogram - kelímek s otevřeným víčkem, číslem a příponou “M”. Například je-li tam uvedeno “8M”, měli byste spotřebovat příravek do 8 měsíců po otevření.

7. Překryje mi henna šediny?

Ano, henna dokáže překrýt i šedivé vlasy. Pokud si vyberete některý z tmavších odstínů (tmavě hnědá, černá), bude ve složení i rostlina indigo, která barví do tmavě modra. Indigo se z šedých vlasů vymývá rychleji, než z těch ještě nešedivých, a to může způsobit nežádoucí kontrasty. V tomto případě je vhodné vlasy obarvit ve dvou krocích. V prvním kroku vlasy obarvíte např. klasickou čistou hennou, a v druhém kroku použijete vámi vybraný tmavý odstín. Na takto předbarvené vlasy budou barvicí složky lépe chytat a i se budou pomaleji vymývat. Pokud máte světlé vlasy, je vhodné použít nějakou hennu pro světlé vlasy, šediny pak můžou chytnout zlatavý, někdy lehce nazrzlý odstín, který se mezi ostatními vlasy ztratí. Pokud vám barva na šedých vlasech nechytla, je potřeba postup zopakovat, než se na vlasech vytvoří žádoucí vrstva, která bude lépe a déle držet.

8. Jsou všechny barvy na vlasy, které prodáváte, přírodní?

Nejsou, v našem sortimentu máme jak semi-přírodní barvy na vlasy, které jsou přírodnější alternativou klasických permanentních barev, tak práškové henny, které fungují na jiných barvicích principech a jsou 100 % čisté. Záleží na druhu barvení, který si vyberete. Permanentní barvy musí obsahovat alespoň tu minimální chemii, která zajistí, že pigment pronikne do vlasu, tam zůstane a odstín se nijak nezmění. Takové barvy u nás ovšem neobsahují nejpoužívanější amoniak, ale jeho šetrnější variantu ethanolamin, který umí kouzlit stejným způsobem. Henna naopak vlas pouze obaluje, neobsahuje absolutně žádnou chemii, neumí zesvětlovat a slouží spíše jako výživa a podpora vašeho přirozeného odstínu.

9. Máte něco přírodního na zácpu?

Zácpa je problém nedostatečné peristaltiky neboli pohybu střev. Ta vzniká hlavně v důsledku sedavých zaměstnání, nedostatku pohybu nebo nedostatečné konzumace potravin s nerozpustnou vlákninou. Potravina s vyšším obsahem této vlákniny je například konopné semínko (obzvlášť to neloupané). Má vysoký obsah důležitých výživových látek a konzumuje se dlouhodobě. Příznivý vliv na správné trávení mají i zelené potraviny, jako je chlorella a ječmen. Můžete použít i ájurvédskou detoxikační směs na trávicí systém Triphala - ta se doporučuje brát 6 měsíců v kuse, poté si dát měsíc pauzu. U chronických onemocnění ji brát lze i rok v kuse, poté si dát opět měsíc pauzu.

10. Prodáváte také voděodolné řasenky?

Neprodáváme, voděodolnou řasenku nelze vyrobit přírodním způsobem. Aby byla řasenka schopna vodě odolat, je zapotřebí použít chemické látky, které nejsou v přírodní kosmetice povoleny.