Recenze: Triphala Ecce Vita

4,9 5
18

Recenze: Triphala Ecce Vitazdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Je jaro! Krom odlehčení šatníku bychom měli odlehčit pomocí detoxikace i našemu zaneřáděnému tělu. Jaro je ten pravý čas, v zimě je tělo vysíleno tvorbou tepla a odoláváním nejrůznějším nemocem, avšak s příchodem prvního slunce se probouzí jak síla přírody tak i nás samotných.

Pro detoxikaci jsem si zvolila Triphalu od firmy Ecce Vita. Za prvé mám výborné zkušenosti s jinými produkty Dr. Freje, za druhé jsem prošla školením na jejich výrobky a Triphala, jejich snad nejprodávanější produkt, oslovil i mě. Na produktech Ecce Vita se mi líbí, že jde v zásadě jen o slisované bylinky a případně koření. Neobsahují žádné konzervanty, barviva a žádná další aditiva. Jsou v kapslích z rostlinné celulózy, nikoliv z živočišné želatiny, což bývá častý alergen a navíc od té doby, co se živočišným složkám ve své stravě plně vyhýbám, mi odezněla většina chronických nemocí astmatem počínaje, projevy Crohnovy choroby (ne)konče.

Produkty Dr. Freje jsou kombinací vnitřní léčby a vnějších projevů. Mají jednoho společného jmenovatele a tím je detoxikace organismu. Detoxikace ovšem není jen očištění těla od nežádoucích látek, ale, a to především, o posílení orgánů které nás detoxikují přirozeně.

Jsou to především játra (prochází jimi až 70 % odpadních látek), střeva (ve kterých sídlí kolem 60౼70 % naší celkové imunity), ledviny (filtrují krev a starají se o odpadní látky, které játra přeměnily tak, aby byly rozpustné ve vodě), a plíce (zbavují nás odpadních produktů metabolismu - oxidu uhličitého. Filtrují také celou řadu faktorů znečištěného ovzduší), kůže (náš největší orgán, mazem a potem vylučuje odpadní látky, které nemohou být odvedeny jinou cestou) a lymfatický systém (je jakýmsi systémem shromažďujícím tělesný odpad. V lymfatických uzlinách jsou z lymfy odfiltrovány cizí látky a toxiny, tělo zde bojuje s možnými infekcemi a všem těmto škodlivinám je znemožněno zpětné uvolnění do krevního oběhu).

Recenze: Triphala Ecce Vita

Jelikož jsem známý trojúhelníkový případ - alergik, astmatik a ekzematik, čištění jater, krve a celého trávicího ústrojí pro mě byla jasná volba. Pro rozjezd jsem týden užívala jednu kapsli před spaním, kterou jsem zapila teplou vodou. Prapůvodně jsem si koupila Triphala čaj od stejné firmy, bohužel bych ochutnání tohoto nápoje zařadila k jedněm z nejhorších zážitků v mém životě. Vážně, obdiv každému kdo upije víc než lok, protože to chutná hůř než “zdravě”. Jelikož Triphala působí mírně projímavým účinkem, nebyla jsem si plně jistá jestli v kúře budu pokračovat druhý týden. Nakonec jsem pokračovala a tento efekt zmizel. Díkybohu.

Co jsem během čtyř týdnů užívání Triphaly vypozorovala, je až téměř neskutečný příval energie. Měla jsem poměrně pracovně náročné období, tudíž jsem spala v průměru 3౼5 hodin denně, ale ani tak jsem nebyla zombie, dokonce jsem nebyla ani unavená. Velkou zásluhu na to určitě mělo i to všudypřítomné slunce a taky to, že jsem se stravovala výhradně rostlinně a zlepšila svůj pitný režim.

Nyní užívám 3౼4 tobolky ráno a 3౼4 tobolky večer zapité teplou vodou. Po dvou týdnech mi zmizel povlak na jazyku, což je krásný (d)ůkaz toho, že můj organismus je na tom o hodně lépe než v období př.tr. (před Triphalou). První dva týdny se mi také zhoršila pleť, s čímž musí počítat každý, kdo se do detoxikace pustí, protože kůže je jeden z našich detoxikačních systémů. Prostřednictvím kůže je společně s mazem a potem z těla odveden nespočet škodlivin, které už nenašly jinou cestu kudy z těla pryč. I to se ovšem postupně zlepšilo až do stavu takového, jaký si pamatuji v období před pubertou. Takže letopočty zdravé pokožky se nejlépe počítají před pubertou a po Triphale :).

Recenze: Triphala Ecce Vita

Z dalších výčtů na co je Triphala blahodárná za zmínku stojí očista tlustého střeva, vázání a vyplavování těžkých kovů i z hlouběji zanesených orgánů. Snižuje cholesterol a snižuje případný vysoký krevní tlak. Reguluje trávení, zvyšuje vstřebávání prospěšných látek, minerálů a vitaminů. Snižuje ukládání tuku, redukuje nadýmání. Vyživuje svaly, krev a mozek. Zlepšuje dokonce i zrak a pomáhá při anémii. Viditelně pozitivní vliv na kožní nemoci a onemocnění dýchacích cest už je jen příjemný bonus, který provází téměř každou úspěšnou detoxikaci orgánů. U správného detoxu můžete počítat s ustáleným úbytkem na váze.

Triphala ovšem není úplně vhodná pro drobné štíhlé postavy a lidi se sklony k velice suché pokožce - těm na základě zásad Dr. Freje mohu doporučit Haritaki, což je trošku jemnější forma.

Pro detoxikaci jater a ledvin můžete zvolit B-skin, který sice podle názvu hlásí, že je určený k ozdravení pleti, avšak důležitější než název je složení, které nám řekne, že pokud chceme detoxikovat játra, ledviny a krev (a k tomu získat krásnější pleť), je to to pravé.

Jak se vám článek líbil?