Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Problémy se stárnutím pleti či nadměrným pocením? Zkuste koloidní zlato

zdroj: shutterstock

Koloidní zlato nenajdete jen v pleťových krémech. Koncentrovanější obsah mají tonika, která se dají použít nejen jako pomocníci při stárnutí pleti, ale také při kožních problémech nebo nadměrném pocení.

Jak je to s koloidy

Koloidy obecně mohou být pleti a kůži velmi prospěšné. Například koloidní stříbro využijete při boji proti akné a jako pomoc při regeneraci pokožky. Koloidní zlato má záběr ještě širší. Využívá se na čištění pleti a jako pomocník proti jejímu stárnutí. Podporuje regeneraci pleti, sjednocuje ji a matuje. Zejména stárnoucí pleť pomáhá posilovat a dodávat jí pružnost. A své využití má i při kožních problémech.

Koloidní zlato v toniku

V nejkoncentrovanější formě naleznete koloidní zlato v toniku. Zkratka “ppm” vám napoví, kolik zlata je v něm obsaženo. Například v toniku s koncentrací 20 ppm se nachází 20 mg koloidního zlata na 1 kg vody. To už je jedna z vyšších koncentrací, která se hodí pro zralou či stárnoucí pleť. Při dlouhodobém používání dochází k regeneraci pleti, jejímu posílení a zmírnění projevu stárnutí, protože vyhlazuje vrásky.

Tonikum s koloidním zlatem se používá na denní bázi místo klasického pleťového tonika. Naneste tedy přiměřené množství tonika na čistou a suchou pleť pomocí vatového tamponu a pleť už následně neumývejte. Zlato vytváří na kůži ochranný filtr, který byste si vodou smyli.

Při kožních problémech zkuste obklady

Tonikum z koloidního zlata se ale používá i na léčbu kožních problémů, mykóz a eliminací nadměrného pocení. Způsobů použití je v tomto případě více. Silnější koncentrát můžete aplikovat přímo na pokožku a neoplachovat, aby se vytvořil ochranný filtr a účinné částice pronikly do pokožky. Nebo můžete na zasažená místa přikládat obklady s obsahem koloidního zlata. Protože má zlato regenerační a dezinfekční účinky, používá se také pro snadnější a rychlejší hojení pooperačních jizev nebo špatně se hojících ran. Po aplikaci zlata na pokožku ji ale následně nevystavujte přímému slunečnímu záření, abyste si nezpůsobili nepříjemnou kožní reakci.

Koloidní zlato v kosmetice

Kromě tonika najdete koloidní zlato i v dalších kosmetických produktech. Typicky může jít pleťové
krémy či přírodní BB krémy, které působí i proti stárnutí pleti. Setkat se s ním ale můžete také v aromaterapeutických sprejích.