Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

3 tipy na poslední chvíli, jak přežít Vánoce

3 tipy na poslední chvíli, jak přežít Vánoce Prožijte Vánoce ve zdraví.
Hana Bartušková
5,0 5
1

3 tipy na poslední chvíli, jak přežít Vánoce zdroj: shutterstock.com

Vánoce jsou konečně tady. Po týdnech stresů, nakupování, příprav a těšení, je to tady. Bramborový salát, vánočka, cukroví a svítící stromeček. Vánoce znamenají pro každého něco jiného. Dárky, návštěvy, odpočinek doma u televize. Ale něco nás většinou všechny spojuje. Hodně jíme, hodně pijeme a na zdraví těch pár dnů až tak nemyslíme. A možná toho budeme druhý svátek vánoční litovat, až nás bude bolet bříško ze všech těch dobrot, nebo hlava ze všech těch večírků a přípitků. Tak abychom toho litovali přeci jenom o trošku méně, zkusme se řídit podle několika maličkostí, které nenápadně propašujeme do každého dne.

Přejít na sekci článku:

Jíme, abychom ty Vánoce přežili

Jíme, abychom ty Vánoce přežili zdroj: shutterstock.com

To je asi největší hřích Vánoc. To všudepřítomné jídlo. A nejlépe tradiční, od babičky, od maminky, maso, salát, cukroví a rozhodně ne dietní... no a bolení bříška je tady hned. Ale jak na to? Jak se letos bolení bříška vyhnout?

  • Jděte na to pomalu a lehce, jasně chutná to dobře, ale fakt si nemůžete nechat misku bramborového salátu i na zítra? Na snídani taky chutná dobře.
  • Hlad je převlečená žízeň, jídlo dobře zapíjejte, zvýšíte tak nejen pocit sytosti, takže možná přestanete jíst dřív, ale navíc vám i rychleji vytráví.
  • Každé ráno mladý ječmen. Nebo skleničku vody s citronem. To podpoří zažívání a zlepší detoxikaci organismu. Takže vy se možná přejíte, ale strávíte to všechno o dost rychleji.
  • Po obědě a po večeři si dejte bylinkový čaj. Skvělý je mátový, fenyklový nebo heřmánkový. První dva uklidní žaludek a zrychlí trávení. Heřmánkový vám zase pomůže v klidu usnout i s plným žaludkem.
Související produkt
BIO Mladý ječmen, sušená šťáva 200 g
Naturalis / 459 Kč
Sušená šťáva z mladého ječmene je ideální na přípravu nápoje nebo ho můžete přidat do kaší apod.
Detail produktu