Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Podzimní nezbytnosti

Podzimní nezbytnosti zdroj: shutterstock.com

Podzim už se plně projevuje v celé své síle – dny se krátí, stromy si oblékají pestrobarevný listový kabátek, aby jej za chvilku zase sundaly a nechaly větve na zimu holé. Rána jsou chladná a mlhavá. Máme za sebou dokonce už i změnu času z letního na zimní. Hrozně rychle to uteklo (bylo vůbec babí léto?) a sem tam je ve vzduchu cítit už i předzvěst zimy. Jakmile krásný a barevný podzim skončí, nezbývá nám než těšit se na Vánoce. Ty jsou ale ještě relativně daleko.

Jak si tedy zpříjemnit následující dny, vyhnout se špatné náladě z podzimních plískanic, ranního mrazíku, a všudypřítomného ponurého šera? Následující tipy jsou rady na drobnosti, které vám nejen prozáří den, ale jsou i praktické.

Přejít na sekci článku:

Udělejte si radost krásnou manikúrou

Udělejte si radost krásnou manikúrou zdroj: shutterstock.com

I když péči o ruce věnujeme pozornost celý rok, následující dny jsou poslední letošní příležitostí, jak se s barevnými drápky blýsknout veřejně. Brzo nás zima přinutí schovat ruce do rukavic a bude po parádě. Využijte proto tuto příležitost na maximum a rozzařte ulice. Radost si můžete udělat klasickým lakem v decentních, ale velmi ženských podzimních barvách, třeba Burgundy nebo Plum od ZAO, nebo se více odvažte a zkuste nehty přetřít neobvyklejší tmavě modrou Night Blue nebo svítivou Hot Pink, oba odstíny taktéž od ZAO. Precizní manikúra na sebe nejen přitáhne pozornost, ale díky absenci toluenu a dalších škodlivých látek v lacích vaše nehty neskončí poškozené.

Manikúra však není jen o barevných lacích na nehtech. Její základ by měla tvořit péče o ruce. Věnovat pozornost výběru krému na ruce je důležité. A pravidelný mazací návyk vaše ruce ocení i v zimě. Vždyť právě na rukou se díky nepříznivým vlivům nestálého počasí projevují první známky stárnutí. Ideální je mít krémy na ruce dva. Jeden do kabelky, který se rychle vstřebává a můžete s ním ochranný nátěr obnovit kdykoliv během dne, aniž byste musela čekat, než se vstřebá. Druhý pak hutnější na noční stolek, který se bude pomalu vstřebávat během noci a pokožku rukou dokonale vyživí a připraví na další den.

Rychle vstřebatelné jsou například krémy na ruce od Sportique, vybrat si můžete z široké nabídky vůní, od typicky podzimně-zimní pomerančové, medové až po květinovou divokou růži nebo jasmínovou s ibiškem (mimochodem, obě tyto vůně mají aromaterapeutické antidepresivní účinky, což se na podzim taky hodí ☺ ). Trochu hůře je na tom se vsakováním heřmánkový krém na ruce od Martiny Gebhardt, nebo si můžete vybrat ze čtyřbarevné krémové palety od Weledy.