Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Předvánoční úklid

Předvánoční úklid Je čas vyměnit konvenční čistící prostředky za variantu, která neškodí ani nám ani prostředí.
Renata Ježková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Planet Pure

Planet Pure zdroj: planetpure.com

Rakouskou společnost Planet Pure založil v roce 1999 tehdy 27letý Silvio Perpmer. V běžné produkci totiž nenacházel výrobky, které by odpovídaly jeho nárokům. Přesto věřil, že takové produkty je rozhodně možné vyrobit a začal se o to pokoušet sám. V současné době najdeme pod hlavičkou Planet Pure nejen čistící prostředky a ekodrogerii, ale třeba i značku Eliah Sahil - čistě přírodní kosmetiku na ajurvédských principech pojmenovanou po Silviově synovi Eliahovi.

Název firmy odkazuje k tomu, o co se Silvio a jeho tým snaží - udržet a zachovat naši planetu čistou. Nejde tedy jen o to nevytvářet odpad nebo nevypouštět do vody chemické látky, ale brát na zřetel i širší souvislosti. Čisté rostlinné ingredience jako jsou mýdlové ořechy, mydlice lékařská a další jsou pouze začátek. Rovněž původ a čistota všech použitých ingrediencí je brána v potaz. Dalším hlediskem je ovšem kvalita, je potřeba, aby produkty byly nejen efektní, ale také efektivní. Přírodní čistící prostředky většinou daleko méně pění, než jejich chemické protějšky, nicméně pěna není to, co je zodpovědné za to, jak daný výrobek funguje, jde skutečně jen o náš subjektivní pocit (silně podporovaný reklamními klišé), že čím více pěny, tím větší čistoty docílíme.

Čistota by pak měla být uvnitř i vně, doma i venku, v činech i v úmyslech… Proto společnost podporuje malé výrobce v zemích třetího světa, dává přednost ruční výrobě před strojovou, aby tvořila maximum pracovních míst nebo zaměstnává cíleně příslušníky znevýhodněných skupin. Používá energie z obnovitelných zdrojů, všechny výrobky jsou veganské a tedy nepoužívají žádné ingredience živočišného původu a když je potřeba posílit čistící nebo antibakteriální schopnost některých produktů, sahá k čistým esenciálním olejům, které jsou jednak často daleko efektivnější co do likvidace bakterií než kdejaké chemikálie, jednak jsou totálně přátelské jak k přírodě, tak v dané koncentraci i k naší kůži.