Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Předvánoční úklid

5.0 5
2

Přejít na sekci článku:

Uklízejme s přírodou

Uklízejme s přírodou zdroj: shutterstock.com

Doba, kdy nám ekodrogerie nabízela jen pár alternativ ke konvenčním prostředkům, už je dávno pryč. Kdy chce, může si vybavit domácnost komplet ekologickými čistidly, což je nejen zdravější, ale také - pokud máte děti - daleko výchovnější, protože můžete využít toho věku, kdy vám ještě pomáhat chtějí a nechat je uklízet také. Až jim bude patnáct, jako když to najdete :-) A taky se nemusíte bát, když dítě přeběhne bosky po ještě mokré podlaze nebo si namočí nejen houbičku, ale ruku až po loket. Úklid se tak může stát vynikající montessori aktivitou a ještě vás známí budou obdivovat, jak to u vás krásně vypadá a voní.

Planet pure nabízí skutečně kompletní sortiment úklidových prostředků, takže vybírat můžeme z několika varinat pracích gelů a aviváží, gel na mytí nádobí (který se dá v nouzi použít i do myčky nádobí), čistič oken, odstraňovač skvrn, pastu na keramické desky a další. Pro zcela bezprecedentní kontakt s přírodou pak čisté slupky mýdlových ořechů, které stačí jen vložit do bavlněného pytlíčku a přidat do pračky přímo k prádlu místo pracího prostředku. Třeba pro nejmenší miminka skutečně není nic lepšího, ano, možná ta bodyčka nebudou tak čistoskvoucí jako z arielu, ale vy máte jistotu, že se do kontaktu s takto jemnou pokožkou nedostalo nic, co by ji mohlo jen v nejmenším podráždit.

Ale pokud máte rádi přírodní věci nejen pro jejich zdravotní nezávadnost a pro respekt k životnímu prostředí, ale i pro jejich multifunkčnost, tak se vaším nejlepším přítelem nejspíš stane univerzální pomerančový čistič. Ten využívá esenciální olej lisovaný z pomerančové kůry a díky němu nejen, že perfektně čistí prakticky cokoliv, ale také nádherně voní. Můžete s ním umývat jakékoliv povrchy kromě dřevěných, koupelna se bude lesknout tak, že budete potřebovat sluneční brýle, vyperete prádlo nebo odstraníte skvrny z textilií. Bez nadsázky se dá říct, že skutečně nic dalšího nepotřebujete.