Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Šungit: přírodní filtr vody

4.8 5
6

Přejít na sekci článku:

Zdravý šungit

Zdravý šungit zdroj: shutterstock.com

Staletí šungit celkem důkladně prověřila a tak můžeme říct, že voda přefiltrovaná přes tento kámen dokáže pomoci mimo jiné s:

  • chronickými problémy zažívacího traktu. Popíjení přefiltrované vody posiluje zažívání i trávení, pomáhá vyplavovat žlučové i ledvinové kamínky.
  • problémy pohybového aparátu, jako je artritida, revma nebo dna. Pravidelná koupel v šungitové vodě posiluje krevní oběh a zvyšuje pružnost tkání. Na bolavé klouby lze přikládat i samotné kameny.
  • bolavýma oteklýma nohama. Opět z přefiltrované vody můžeme dělat sedací koupele nebo rovnou kamínky masírovat reflexní body na chodidlech. Dočkáme se lepšího prokrvení končetin a eliminujeme otoky.
  • únavou a nespavostí. Dopřejte si čas od času relaxační koupel v šungitové vodě. Odstraní napětí, uvolní a napomůže ke klidnějšímu zdravému spánku.
  • projevy alergie. Mírní svědění pokožky, alergické vyrážky i otoky, někteří pacienti si libují, že jim přefiltrovaná voda pomohla i se slzením očí a alergickou rýmou.
  • kožními problémy, jako je ekzém či dermatitida. Voda pokožku zklidňuje, osvěžuje a podporuje rychlejší hojení. Zároveň působí i preventivně proti návratu problémů.
  • povadlou mdlou pletí. Šungitovou vodu můžete používat pravidelně k mytí a čištění pokožky obličeje místo obyčejné kohoutkovky. Podporuje přirozenou regeneraci pleti a dodává jemnost.
Související produkt
Filtrační médium šungit, drť 1 kg
Šungit / 156 Kč
Filtrační šungitová drť čistí vodu, absorbuje obsažené škodlivé látky a současně vodu obohacuje o zdraví prospěšné stopové prvky.
Detail produktu