Přejít na sekci článku:
Játra a jejich funkce
zdroj: shutterstock.com
Jaterní buňky dokáží odstranit z krve trávicího ústrojí bakterie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do určité míry metabolizují hormony, chemické léky i další látky, a kromě toho také produkují enzymy, které tento detoxikační proces podporují. Základní funkcí jater je metabolismus aminokyselin, cukrů a tuků. Mezi jejich základní úkoly patří skladování a distribuce aminokyselin, bílkovin a glukózy, a kromě toho také detoxikace organismu.
Játra patří k jednomu z nejdůležitějších orgánů v těle, který se stará o látkovou výměnu. Játra vytváří také žluč, která je pro náš organismus důležitá pro správné trávení tuků. Z výše uvedeného vyplývá důležitost jater, a proto je důležité věnovat zvýšenou pozornost jejich správné funkci. Alkohol, toxické chemikálie, léky, acidóza a další játrům nesmírně škodí. Bohužel, opravdu téměř všechny léky vážně poškozují jaterní tkán a právě ostropestřec mariánský se velmi osvědčil při ochraně i léčbě jaterní tkáně.
Ostropestřec pomáhá zlepšovat stav při:
- Onemocnění jater. Ostropestřec má hepatoprotektivní a regenerační účinek na jaterní tkáň, zvyšuje vylučování žluči a zbavuje tělo nahromaděných toxinů.
- Infekční mononukleóza
- Záněty žlučníku
- Hepatitida (žloutenka)
- Bakteriální onemocnění jater
- Steatóza a cirhóza jater
- Otravy z léků, hub a těžkých kovů
- Následky chemoterapie
- Ulcerozní kolitida
- Toxické poškození ledvin
- Poruchy trávení
- Nemoci cév
- Hemoroidy
- Žlučníkové kameny
- Žlučníková kolika
- Křečové žíly
- Onemocnění dvanácterníku a slinivky
- Poškození jater alkoholem