Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na posilvestrovskou kocovinu

Jak na posilvestrovskou kocovinu Jak si pomoci od kocoviny přírodní cestou?
Ina Havránková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Úleva od bolesti hlavy

Úleva od bolesti hlavy zdroj: shutterstock.com

Bolest hlavy je velmi nepříjemnou záležitostí, která kocovinu doprovází. Naštěstí mohou pomoci bylinkové čaje a také aromaterapie. V dnešní době máme na výběr nepřeberné množství různých čajových směsí, vybírejte ty s obsahem jinanu dvoulaločného, anděliky lékařské, sporýše lékařského nebo rozmarýnu.

Pokud se rozhodnete bojovat s bolestí hlavy pomocí aromaterapie, sáhněte po levanduli, meduňce nebo eukalyptu. Stačí jednoduše nakapat pár kapek do vody v aromalampě a pak už jen v poklidu relaxovat.

Proti nevolnosti

Zřejmě nejznámější bylinkou v souvislosti se zažívacími obtížemi je jednoznačně máta. Čaj z máty pozitivně ovlivňuje zažívání díky tomu, že kladně působí na vylučování žaludečních šťáv, zmírňuje nadýmání a uvolňuje křeče. Kromě máty můžete sáhnout také po meduňce, řepíku, mateřídoušce, lípě či fenyklu, ideálně v různých lahodných směsích, které Vám nejen pomohou, ale navíc vám budou i chutnat. Sáhnout můžete i po kořenu šišáku bajkalského, který eliminuje i vytrvalou bolest hlavy a kromě toho i zlepšuje kvalitu spánku a má pozitivní uklidňující účinky na celý organismus.

Kromě bylinkových čajů můžete proti žaludeční nevolnosti vyzkoušet třeba Astomin od Diochi. Jde o bylinné kapky, které působí na celý trávicí trakt. Kapky podporují vylučování žaludečních šťáv a obsažené hořčiny napomáhají správné funkci žlučníku a slinivky. Kromě toho eliminují překyselení žaludku a tím i pálení žáhy, které dokáže nepěkně potrápit.