Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.
Redakce BIOOO.CZ

Redakce BIOOO.CZ

Biooo tým se zajímá o nejnovější dění v oblasti přírodní kosmetiky, ekodrogerie i zdravého životního stylu. Snaží se vám pravidelně přinášet zajímavé novinky z bio světa a zároveň pro vás pořádá zajímavé prezentace. Biooo tým má přírodní kosmetiku a vše kolem ní opravdu rád a ještě raději povědomí o přírodních věcech šíří.

kočičí dráp

Kočičí dráp

Název článku je jasný - dnes se budeme bavit o drápu kočky, čili o kočičím drápu. Nemusíte se však obávat, nejedná se o reálný kočičí dráp, který bychom museli ustřihnout kočce. Ačkoliv alternativní medicíny častou používají “zvířecí lektvary” pro krásu a mládí, v tomto případě je kočičí dráp rostlinného původu. Ze stonku této rostliny vybíhají trnovité útvary, které mohou někomu připomínat kočičí drápy. A právě proto se tak tato rostlina jmenuje kočičí dráp (lidový název), český název je pak řemdihák plstnatý a latinský název je Uncaria tomentosa, podle toto názvu je také někdy označován j...

  • 1

Nejčastější štítky autora