Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní vonné svíčky: Rozvoněno

zdroj: Rozvoněno

Milujete vonné svíčky všeho druhu? Plápolající plamínek dávajíc intimní hřejivé světlo, přidané vůně, které působí blahodárně na naši psychiku, nebo dokáží udržet otravný hmyz v uctivé vzdálenosti při večerním posezení. Svíčky dokreslují kouzlo daného okamžiku, ať už si užíváte romantický večer ve dvou doma či v restauraci, relaxujete po náročném dni, vstřebáváte neopakovatelnou atmosféru Vánoc nebo jen chcete příjemně provonět interiér. Kromě toho nám svíčky slouží jako dekorace k zútulnění domova. Už dávno nejsou jen užitečnou pomůckou při výpadku proudu. 

Svíček těch nejrozmanitějších vůní na jaké si jen vzpomenete, je na trhu celá řada. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, z čeho jsou vyrobeny a kolik škodlivin mohou při spalování uvolňovat do ovzduší? Složení parafínových svíček je plné těkavých toxických i karcinogenních přísad (toluen, formaldehyd, oxid uhličitý a jiné). Pokud nechcete čichat zdraví škodlivé látky, kupujte přírodní svíčky ze sójového, kokosového nebo včelího vosku a užijte si vůni bez nebezpečných zplodin. Třeba ty od značky Rozvoněno a podpořte lokální výrobce. I malý nákup může znamenat velkou pomoc. 

O značce

Značku Rozvoněno založili dva mladí manželé z Brna, původně pod názvem ZASE levandule. Na vlastním pozemku si totiž vysadili levandulové políčko, o které se starají zcela ekologicky. Prvotně z voňavé sklizně vyráběli levandulové pytlíčky rozmanitých stylů, poté přibyla i trička ze 100% BIO bavlny se signifikantními levandulovými motivy. 

Během krátkého vývoje se dostali k přírodním voskům, které je velice zaujaly svými vlastnostmi a svou úplnou biologickou odbouratelností. Postupně se zaměřili převážně na výrobu svíček z přírodních vosků (kokosový a sójový), které neobsahují živočišné složky, toxické látky, při spalování nevylučují žádné škodliviny a vydrží hořet až dvakrát déle než běžné parafínové. Přejmenovali se na Rozvoněno a díky vzrůstajícímu zájmu o jejich produkty se z malého podnikání na živnost stala firma s. r. o.

Celá výroba probíhá s ohledem na udržitelnost, proto svíčky dávají do již použitých skleniček od jogurtů, pomazánek nebo jejich svíček. Mimochodem, zde je prostor pro dobrý skutek a pokud se vám doma ve špajzce hromadí nějaké ty skleničky navíc a nemáte v plánu vrhnout se na výrobu domácích marmelád, v Rozvoněno jistě budou vděčni za jejich darování. 

Aby se vám svíčky odměnily všemi svými výhodami, je třeba o ně řádně pečovat

  • Doba hoření je u přírodních svíček důležitá. Délka hoření ovlivňuje celkovou délku a intenzitu hoření. Svíčka by měla hořet tak dlouho, dokud se vosk rovnoměrně neroztaví až po okraj. Příliš krátké hoření způsobí tzv. tunel okolo knotu a po stranách zůstává nevyužitý vosk, dlouhé hoření naopak způsobí rychlejší úbytek svíčky. Ideální doba hoření Rozvoněno svíček je cca dvě hodiny.
  • Zkracování knotu na 3 - 5 mm. Je-li knot příliš dlouhý, obvykle hoří svíčka rychleji a knot se utopí ve vosku. Jelikož jde o bavlněné knoty, po dohoření může na jejich konci vznikat tzv. “růže”, která by se po čase odlomila a zašpinila čistě bílý vosk. Existují i speciální nůžky na knot.
  • Utopení knotu - Během hoření svíčky se může stát, že se knot ve vosku utopí. V tu chvíli je nejvhodnější knot opatrně pomocí pinzety, špejle nebo jiné pomůcky narovnat a nechat svíčku zaschnout.

Rozvoněná recenze: Svíčka Jedinečná, 130 ml

Harmonizující čisté vůně přírodních svíček vnesou příjemnou atmosféru do každého domova. Když se tak zamyslím, nenapadá mě nikdo, kdo by vyloženě neměl rád svíčky. Možná sem tam nějaký muž. Svíčky mají své nenahraditelné kouzlo, osobně jich mám doma několik. Takže další voňavá kráska do sbírky, a ještě navíc přírodní a zcela nezávadná, mě zahřála na srdíčku. 

Přírodní svíčka Rozvoněno má krásný minimalistický design a kombinace sójového a kokosového vosku vydrží hořet opravdu dlouhé hodiny. Mám ji už měsíc a stále se z ní těším. Voní moc hezky po kokosu a gerániu, sladce energizující tóny jí propůjčují 100% přírodní éterické oleje. 

Radostná vůně uklidňuje mysl, určitě potěší ženy i muže a rozhodně neurazí jako dárek. Navíc za velice příznivou cenu, která nezatíží žádnou peněženku.