Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Víte, co obsahují hračky vašich čtyřnohých mazlíčků?

Víte, co obsahují hračky vašich čtyřnohých mazlíčků? Běžné plastové hračky a misky pro vaše čtyřnohé mazlíčky mohou obsahovat zdraví škodlivé ftaláty.
Jana Konečná
5,0 5
1

Víte, co obsahují hračky vašich čtyřnohých mazlíčků? zdroj: istockphoto.com

Naši čtyřnozí miláčci jsou pro nás většinou skoro jako naše děti. Chceme pro ně jen to nejlepší, aby byli zdraví, prospívali a měli jsme tak možnost s nimi strávit co nejdelší dobu. Kromě kvalitního krmiva je rozmazlujeme i novými hračkami, pelíšky a barevně sladěnými miskami na vodu a granule. Ne všechny hračky a misky pro pejsky či kočky jsou však bezpečné. Mohou totiž obsahovat ftaláty. O těch už jste nejspíš slyšeli v souvislosti s dětskými plastovými hračkami a lahvičkami.

Ftaláty se mohou usazovat v lidském i zvířecím organismu a mohou poškozovat játra, ledviny a zvyšují i riziko vzniku rakoviny. U dětských hraček byl proto obsah ftalátů přísně regulován, protože malé děti si samozřejmě všechno strkají do pusy. To samé však se svými hračkami dělají i psi a kočky a u zvířecích hraček „bezpečná“ možná hranice obsahu ftalátů nijak vymezena není. Plastové hračky a misky pro zvířata tak s velkou pravděpodobností tyto škodlivé látky obsahují. Pokud si tedy chcete být na 100 % jistí bezpečností vašich mazlíčků, raději se u předmětů, ze kterých pijí nebo je žvýkají, vyhněte plastu i umělým vláknům.

To nejlepší z přírody od Beco Pets

Existují i přírodní možnosti, které navíc ani nezruinují vaši peněženku. Novinkou v tomto směru je firma Beco Pets, která má širokou nabídku zvířecích hraček, misek, pelíšků i sáčků na psí hovínka z přírodních nebo recyklovaných či recyklovatelných materiálů. Například gumová řada hraček je vyrobena z přírodního kaučuku a/nebo speciálního materiálu z rýžových slupek. Některé hračky jsou navíc ovoněny přírodním vanilkovým aromatem, takže jsou kromě zábavy a posilování žvýkacích svalů i skvělým doplňkem na čištění psích zubů.

Stejně tak i misky Beco Pets jsou z naprosto nezávadného materiálu – speciálního bio plastu z rýžových slupek a bambusových vláken. Misky stejně jako hračky můžete vybírat z několika různých barev a barevně je sladit s ostatními doplňky pro vaše zvířátko nebo se zařízením domácnosti. Misky jsou samozřejmě v různých velikostech, takže můžete vybírat i podle velikosti vašeho zvířátka. Při navrhování misek pro kočky myslela firma Beco Pets i na jejich citlivé hmatové vousky, a vyrobila je proto se sníženými okraji tak, aby se vousky zbytečně o okraj misky netřely. Díky použití čistě ekologických materiálů jsou misky i hračky po dosloužení biologicky rozložitelné. Z podobného materiálu, jako jsou misky a gumové hračky, jsou i kočičí záchody. Ty pak můžete sladit s praktickou lopatičkou, která je taktéž z nezávadného a odbouratelného materiálu.

Pořídit si můžete ještě praktickou skládací misku na cestování (výjimečně) ze silikonu. Díky tomuto materiálu je však nejen hodně lehká, takže ji v batohu na zádech nebo v kufru ani neucítíte, ale taktéž je naprosto zdravotně nezávadná, hygienická a odolná proti poškození. V nabídce jsou i takzvané lanové hračky stáčené do různých tvarů a uzlů. Slouží k přetahování a žvýkání. Použitá bavlněná a konopná vlákna jsou odolná proti poškození. Pokud by se ale i přesto vašemu pejskovi podařilo je rozkousat, nemusíte se ničeho bát. Jsou přírodní a výborně stravitelná, takže mu neublíží.

Po pořádném vydovádění či pro odpočinek na vytrávení po vydatné svačince se váš zvířecí kamarád určitě rád stočí do klubíčka v příjemně měkkém pelíšku. Ani tady nemusíte dělat kompromisy. Pelíšky Beco Pets mají měkkou náplň z recyklovaných PET lahví a pratelný povlak z bavlněných a konopných vláken.

Opravdové ekologické nadšence dostane i filozofie firmy Beco Pets, která se snaží dát svým zvířecím zákazníkům ty nejkvalitnější produkty v co nejpřírodnějším provedení. Na používané materiály má firma další přísné požadavky – musí být z obnovitelných a udržitelných zdrojů nebo z recyklovaných materiálů. Například rýžové slupky jsou odpadním materiálem, který by jinak moc využití neměl. Bambus pak patří mezi takzvané suroviny budoucnosti, protože je vysoce výtěžný díky tomu, jak rychle a nenáročně roste. Beco Pets se také podílí na recyklaci plastového odpadu díky znovuvyužití plastových lahví jako náplní do pelíšků. Navíc i použité kartony se v této firmě snaží maximálně využívat a balí do nich všechny svoje zásilky. Vztahy se svými dodavateli zakládají na etických principech fair trade. Díky této úžasné firemní filozofii si Beco Pets určitě získá srdce svých čtyřnohých i dvounohých zákazníků.