Víte, co obsahují hračky vašich čtyřnohých mazlíčků?

5,0 5
1

Víte, co obsahují hračky vašich čtyřnohých mazlíčků?zdroj: istockphoto.com

Naši čtyřnozí miláčci jsou pro nás většinou skoro jako naše děti. Chceme pro ně jen to nejlepší, aby byli zdraví, prospívali a měli jsme tak možnost s nimi strávit co nejdelší dobu. Kromě kvalitního krmiva je rozmazlujeme i novými hračkami, pelíšky a barevně sladěnými miskami na vodu a granule. Ne všechny hračky a misky pro pejsky či kočky jsou však bezpečné. Mohou totiž obsahovat ftaláty. O těch už jste nejspíš slyšeli v souvislosti s dětskými plastovými hračkami a lahvičkami.

Ftaláty se mohou usazovat v lidském i zvířecím organismu a mohou poškozovat játra, ledviny a zvyšují i riziko vzniku rakoviny. U dětských hraček byl proto obsah ftalátů přísně regulován, protože malé děti si samozřejmě všechno strkají do pusy. To samé však se svými hračkami dělají i psi a kočky a u zvířecích hraček „bezpečná“ možná hranice obsahu ftalátů nijak vymezena není. Plastové hračky a misky pro zvířata tak s velkou pravděpodobností tyto škodlivé látky obsahují. Pokud si tedy chcete být na 100 % jistí bezpečností vašich mazlíčků, raději se u předmětů, ze kterých pijí nebo je žvýkají, vyhněte plastu i umělým vláknům.

To nejlepší z přírody od Beco Pets

Existují i přírodní možnosti, které navíc ani nezruinují vaši peněženku. Novinkou v tomto směru je firma Beco Pets, která má širokou nabídku zvířecích hraček, misek, pelíšků i sáčků na psí hovínka z přírodních nebo recyklovaných či recyklovatelných materiálů. Například gumová řada hraček je vyrobena z přírodního kaučuku a/nebo speciálního materiálu z rýžových slupek. Některé hračky jsou navíc ovoněny přírodním vanilkovým aromatem, takže jsou kromě zábavy a posilování žvýkacích svalů i skvělým doplňkem na čištění psích zubů.

Stejně tak i misky Beco Pets jsou z naprosto nezávadného materiálu – speciálního bio plastu z rýžových slupek a bambusových vláken. Misky stejně jako hračky můžete vybírat z několika různých barev a barevně je sladit s ostatními doplňky pro vaše zvířátko nebo se zařízením domácnosti. Misky jsou samozřejmě v různých velikostech, takže můžete vybírat i podle velikosti vašeho zvířátka. Při navrhování misek pro kočky myslela firma Beco Pets i na jejich citlivé hmatové vousky, a vyrobila je proto se sníženými okraji tak, aby se vousky zbytečně o okraj misky netřely. Díky použití čistě ekologických materiálů jsou misky i hračky po dosloužení biologicky rozložitelné. Z podobného materiálu, jako jsou misky a gumové hračky, jsou i kočičí záchody. Ty pak můžete sladit s praktickou lopatičkou, která je taktéž z nezávadného a odbouratelného materiálu.

Pořídit si můžete ještě praktickou skládací misku na cestování (výjimečně) ze silikonu. Díky tomuto materiálu je však nejen hodně lehká, takže ji v batohu na zádech nebo v kufru ani neucítíte, ale taktéž je naprosto zdravotně nezávadná, hygienická a odolná proti poškození. V nabídce jsou i takzvané lanové hračky stáčené do různých tvarů a uzlů. Slouží k přetahování a žvýkání. Použitá bavlněná a konopná vlákna jsou odolná proti poškození. Pokud by se ale i přesto vašemu pejskovi podařilo je rozkousat, nemusíte se ničeho bát. Jsou přírodní a výborně stravitelná, takže mu neublíží.

Po pořádném vydovádění či pro odpočinek na vytrávení po vydatné svačince se váš zvířecí kamarád určitě rád stočí do klubíčka v příjemně měkkém pelíšku. Ani tady nemusíte dělat kompromisy. Pelíšky Beco Pets mají měkkou náplň z recyklovaných PET lahví a pratelný povlak z bavlněných a konopných vláken.

Opravdové ekologické nadšence dostane i filozofie firmy Beco Pets, která se snaží dát svým zvířecím zákazníkům ty nejkvalitnější produkty v co nejpřírodnějším provedení. Na používané materiály má firma další přísné požadavky – musí být z obnovitelných a udržitelných zdrojů nebo z recyklovaných materiálů. Například rýžové slupky jsou odpadním materiálem, který by jinak moc využití neměl. Bambus pak patří mezi takzvané suroviny budoucnosti, protože je vysoce výtěžný díky tomu, jak rychle a nenáročně roste. Beco Pets se také podílí na recyklaci plastového odpadu díky znovuvyužití plastových lahví jako náplní do pelíšků. Navíc i použité kartony se v této firmě snaží maximálně využívat a balí do nich všechny svoje zásilky. Vztahy se svými dodavateli zakládají na etických principech fair trade. Díky této úžasné firemní filozofii si Beco Pets určitě získá srdce svých čtyřnohých i dvounohých zákazníků.