Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pestrobarevný svět zábavy s neogrün

Produkty od neogrün zdroj: Neogrün

Německá značka neogrün se snaží vést děti ke kreativitě, rozvíjení schopností a objevování světa jejich vlastním způsobem - a to cestou, která bude zároveň ctít životní prostředí a neničit jejich vlastní životní prostor. 

Nabízí totiž produkty, které jsou během výroby, samotného používání, ale i následné likvidace zcela bezpečné pro zdraví a nemají negativní dopad na přírodu.

O značce

Vznik společnosti neogrün mají na svědomí dva muži - Alexander a Enrico. Oba spojuje touha po objevování nových věcí, optimalizace věcí daných a kreativní myšlení. 

Téměř deset let jejich vědecké práce, kdy zkoumali různé projekty týkající se obnovy životního prostředí znečištěného ropou (nemluvě o dopadu na lidské zdraví a fyziologii rostlin) jim dalo bohatou škálu zkušeností, které nyní hojně využívají při vývoji a tvorbě modelín a prstových barev neogrün, které jsou vyráběny jen z ekologicky nezávadných surovin z udržitelných zdrojů a ekologického způsobu pěstování

Zvláštní pozornost taktéž věnují 100% recyklovatelnosti všech obalových materiálů - ty neobsahují škodlivé BPA a jsou schválené i pro styk s potravinami.

Dalším aspektem pro založení značky byla jejich snaha osobně aktivně přispět k ochraně životního prostředí a bojovat proti stále viditelnějším změnám klimatu. 

Zrodila se tedy myšlenka udělat něco jiného, novějšího, transparentnějšího. Myšlenka vyvíjet a tvořit produkty výhradně z přírodních surovin, které zároveň poskytnou dětem zábavu beze stop jakýchkoliv škodlivých látek a bez zatěžování životního prostoru pro budoucí generace.

Přeji si, aby se jednoho dne neogrün stal synonymem pro neo-zelený koncept inteligentního a udržitelného životního stylu.

- Alexander -

EKO a veganské barvy na prsty a modelína

Výrobky jsou ekologické, veganské a zcela nezávadné, o čemž svědčí i certifikace NCP vegan (Nature Care Product). Aby tato certifikace vůbec mohla být udělena, musí splňovat velice přísná kritéria dle nastavených standardů: absence mikroplastů, silikonů, petrochemických surovin či GMO. 

Netestování na zvířatech je absolutní samozřejmostí. Navíc modelíny a prstové barvy neogrün jsou prvními produkty svého druhu, které tuto certifikaci získaly!

Krásné syté barvy, které mají na svědomí přírodní pigmenty, lákají děti ke hře. Ačkoliv jde o zcela přírodní produkty, neztrácí nic na své atraktivitě. Nabízí nekonečnou jízdu na duze zábavy a zcela jistě si najdou i své dospělé fanoušky! Tvořte, hrajte si a objevujte nové možnosti, jak podnítit fantazii a zručnost vašich dětí.

 

PRSTOVÉ BARVY

Postarají se o dokonalou zábavu dětem všech věkových kategorií. Kromě toho, že jsou zcela bezpečné, disponují také krémovou konzistencí, která zaručuje, že se při hře nevylijí z kelímku. 

Paleta barev (každé balení obsahuje vždy 4 barvy) je zvolená tak, aby u dětí podporovala a rozvíjela vnímání barev již v útlém věku. 

Barvičky jsou vhodné na sklo, papír, dřevo nebo kámen.

MODELÍNA

Extra jemná modelovací hmota z jílu pro předškolní a školní děti umožňuje rozvíjet jejich kreativitu, fantazii a motorické dovednosti.

Jíl na vzduchu zasychá po několika hodinách a stále si udržuje svůj lesk a barvu, tudíž si všechny výtvory, které vzniknout pod rukama vašich ratolestí, můžete uchovat jako krásnou vzpomínku.

TIP:

Vytvořte si se svými dětmi kreativní dílničku a vyrobte společně krásnou dekoraci do pokojíčku nebo bytu.

Vezměte cokoliv - kamínek, list, kousek dřeva… cestou z procházky nebo na zahradě a otiskněte tvary na malé plátky neogrün modelíny, které následně nechte zaschnout. Poté můžete vzniklé otisky zvýraznit pomocí prstových barev, zbytek barvy otřete listem papíru. Nechte uschnout a krásná dekorace je na světě!

Fantazii se ovšem meze nekladou. Co takhle zkusit vymodelovat výstavní sukulenty, které vydrží všechno, výrobu párty gerland, velikonočních vajíček nebo vytvořit koláž z otisků rukou a nožiček pro babičku s dědečkem, pro které bude takový osobní dárek dojemnou vzpomínkou?

Prstové barvy pro vás vyzkoušela naše malá výtvarnice Viki:

Viki je naše 8 letá školačka, tudíž se barvičky, jakožto nový zdroj zábavy do karantény, toho času velice hodily. 

Když je dostala, s nadšením si s nimi vydržela malovat celá dvě odpoledne - což bylo až neuvěřitelné, protože obvykle u ničeho moc dlouho nevydrží, hned je znuděná a prchá k telefonu nebo počítači. 

Velice ji bavila rozmanitost, jakou barvičky nabízí - a upřímně, i nějaký ten dospělý člen rodiny se sem-tam zapojil, aby smočil prst v té zázračné, barevné hmotě.

Barvy se perfektně nanáší, syté barvy mají dobré krytí a konzistence je dokonale promyšlená, tudíž se při používání nerozlévají. 

Plusy:

  • pěkný přebal z recyklovaného papíru s decentním hravým motivem
  • krásné přírodní tóny barev, žádné “jedovaté” odstíny
  • bez parfemace či chemického zápachu, jak je tomu u konvenčních barev zvykem
  • žádná reakce na naší ekzematické pokožce - to je obrovská výhoda!!!
  • barvy se dají bez problémů vyprat z jakékoliv textilie (oblečení, ubrus apod.)

Minus jsem našla jediné - při prvním otevření vyžadují plastové kelímky zručnost a sílu dospělého. Víčka jsou celkem festovně připevněná, nejspíš z důvodu bezpečnosti při manipulaci a přepravě.

 

Rozvíjejte představivost svých dětí s citem k přírodě: