Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Poruchy pozornosti u dětí

Poruchy pozornosti u dětí Děti, které mají problémy ve škole a neposlouchají, mohou mít poruchu pozornosti.
Jana Konečná
4,4 5
8

Přejít na sekci článku:

Strava může mít na pozornost také velký vliv

Strava může mít na pozornost také velký vliv zdroj: shutterstock.com

To, co jíme, má vliv na všechny pochody v našem těle a samozřejmě pak i na naši pozornost.

Co tedy jíst:

Nenasycené mastné kyseliny – bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin jsou lněná a konopná semínka a rybí olej. Přírodní doplněk stravy Vitamarin od firmy Energy obsahuje tuk ze vzácné ryby Engraulis Japonicus.

Jód – hraje důležitou roli pro správný růst štítné žlázy, která je zodpovědná za psychický i fyzický vývoj dítěte. Jeho nedostatek může vést ke vzniku psychických poruch. Najdete jej v rybím tuku a mořských řasách.

Hořčík – je zodpovědný za výměnu informací mezi jednotlivými nervovými buňkami. Jeho nedostatek se může projevit zvýšenou únavou, bolestmi hlavy, nespavostí a špatnou pamětí. Dlouhodobý nedostatek hořčíku může vést až k depresi. Pro doplnění dávky hořčíku si pochutnejte na mandlích a datlích.

Gingko Biloba – prokrvuje mozek a celkově zlepšuje jeho činnost.

Co nejíst:

Cukry – máte akční dítě, které neustále někde běhá a nemůže udržet pozornost? Potom další rychlou energii ve formě jednoduchých cukrů nepotřebuje. Omezte proto co nejvíce klasické sladkosti a nahraďte je zdravějšími dobrotami.

Lepek– alergie na lepek může způsobovat bolesti hlavy, změny nálady, problémy se soustředěním, zácpu a další problémy s trávením. Zkuste na nějakou dobu vysadit lepek a uvidíte, jestli se dítěti pozornost nezlepší.

Kofein – asi nikoho by nenapadlo uvařit malému dítěti kávu, ale docela dost se u dětí na základní škole rozmáhá trend energetických nápojů, které si kupují v automatech. Pohlídejte si proto, i co si samo kupuje a promluvte si s ním o tom.