Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Poruchy pozornosti u dětí

Poruchy pozornosti u dětí Děti, které mají problémy ve škole a neposlouchají, mohou mít poruchu pozornosti.
Jana Konečná
4,4 5
8

Přejít na sekci článku:

Aromaterapie – vůně odstraňující problémy s pozorností

Aromaterapie – vůně odstraňující problémy s pozorností zdroj: shutterstock.com

Pomocí vůní můžete dítěti pomoci se zklidnit, podpořit jeho schopnost koncentrace, paměť i vyřešit problémy s usínáním. Aby byla aromaterapie opravdu účinná, je třeba, aby bylo dítě jednotlivým vůním nebo jejich kombinací vystaveno během dne vícekrát a samotná aromaterapeutická kúra by měla probíhat dlouhodobě. Používejte proto éterické oleje v rámci aromaterapie nejen klasicky do aromalampy, ale přidejte pár kapek do koupele, kápněte je také na polštář, na oblečení nebo na hřeben před pročesáním vlasů. A jaké éterické oleje je vhodné při poruše pozornosti použít?

Meduňka, levandule a heřmánek – tyto voňavé byliny jsou výborné na utišení přemíry myšlenek poletujících hlavou. Pomáhají také uklidnit příliš rozdivočelé až agresivní chování. Navozují pohodovou atmosféru vhodnou pro svěření se s problémy. Jejich vůně může být také součástí pravidelného večerního rituálu – pomůže při problémech s usínáním a nespavostí.

Pomeranč, bazalka, citron, rozmarýn a eukalyptus – jedním z těchto esenciálních olejů provoňte místnost před děláním domácích úkolů. Pomáhají totiž s udržením pozornosti, podporuji schopnost zapamatování, dodávají energii do další práce a navíc zmírňují i bolesti hlavy, které mohou ze zvýšeného napětí vzniknout.

Jasmín, růže a šalvěj – děti s poruchou pozornosti to nemají lehké, ať se snaží sebevíc, málokdy se jim podaří splnit očekávání rodičů a učitelů. Kvůli tomu si přestávají věřit, jsou nervózní, odkládají úkoly. Pokud jejich problém není včas podchycený, může přerůst až v depresi. Tyto éterické oleje jim pomohou dodat odvahu a ztracené sebevědomí.

Tymián, zázvor a mateřídouška – zmírňují bolesti hlavy a migrény, které vznikají z přehlcení informacemi a z únavy při učení.