Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Poruchy pozornosti u dětí

Poruchy pozornosti u dětí Děti, které mají problémy ve škole a neposlouchají, mohou mít poruchu pozornosti.
Jana Konečná
4,4 5
8

Přejít na sekci článku:

Bachova terapie, přírodní bojovník proti poruchám pozornosti

Bachova terapie, přírodní bojovník proti poruchám pozornosti zdroj: shutterstock.com

Bachovy esence jsou z čistě přírodních ingrediencí, děti na ně reagují velice dobře a mohou je používat skoro už od narození. Bachova terapie navíc nemá na rozdíl od různých psychofarmaceutických léků žádné nežádoucí účinky, a když se spletete a nevyberete tu správnou esenci, tak se maximálně vůbec nic nestane – žádný pozitivní, ale ani negativní účinek.

Problémy s pozorností – neustále je ve svém světě, špatně se soustředí, když mu něco říkáte, nereaguje. Použijte Clematis. White Chestnut je naopak vhodná pro děti, které nedokáží zklidnit svoji mysl. Neustále jim hlavou běhá spoustu myšlenek, o které se s vámi potřebuje podělit. Tato esence je výborná také při problémech s usínáním.

Strach – vaše dítě se může bát chodit do školy z různých důvodů. Může se bát výsměchu spolužáků, protože mu to moc nejde nebo napomínání, zesměšňování a zlehčování od učitele. Pokud cítí velkou nervozitu, má sklony k panickým stavům, ale vlastně přesně neví, čeho se bojí a je neustále ve stresu, použijte Aspen. Pokud dítě trápí konkrétní obava – nepohodlo se se spolužákem nebo jej čeká těžký test, uleví mu Mimulus v kombinaci s esencí Larch. Když přijde na nejhorší a vaše dítě se budí ze spaní kvůli nočním můrám, nastal čas použít Rock Rose.

Malé sebevědomí – pokud se mu něco nepodaří napoprvé, hned se vzdává? Rychle ztratí náladu a je zklamané i z drobného neúspěchu? Podpoří jej Gentian. Nesedlo si s učitelem a ten se jej teď snaží „potopit“ a všemožně mu znepříjemňuje pobyt ve škole? Kromě přímé promluvy s učitelem můžete dítěti od beznaděje a od pocitů typu „ať dělám, co dělám, stejně je to špatně“ ulevit díky esenci Gorse.

„Lenost“ - pro dítě, které má ráno problém vstávat, několikrát si posunuje budíka, a také dokopat se do dělání úkolů se mu nedaří, je vhodný Hornbeam.

Netrpělivost – pro typického netrpělivce, které musí mít vše okamžitě, je vhodná Impatiens. Pokud je vaše dítě spíše upovídané, chce být neustále středem pozornosti, skáče do řeči a podobně, může to znamenat, že se bojí být samo a vlastně ani neumí být samo. Pomozte mu esencí Heather.

Rescue remedy – a pro ty nejhorší případy mějte připravenou krizovou esenci. Je univerzálním pomocníkem při jakýchkoliv vyhrocených situacích pro vás i pro dítě. Pokud vás chytá záchvat vzteku, protože vám připadá, že je mu všechno jedno a vůbec se nesnaží, napočítejte do desíti a kápněte si čtyři kapky do vody. Dítěti můžete Rescue remedy dát před těžkou zkouškou, při plačtivém záchvatu a podobně.