Zabalte své děti na dovolenou

Přejít na sekci článku:

Dětská kosmetická KPZ

Dětská kosmetická KPZzdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Pro jakoukoliv příležitost byste měli přibalit do dětské kosmetické taštičky Aloe vera gel. Volte spíše čistý Aloe vera gel než krémy s jeho vysokým obsahem. I jen samotný gel totiž krásně zklidňuje pokožku podrážděnou od sluníčka. A jeho velkou předností, hlavně pokud ho mažete na malé děti, je to, že se velmi dobře roztírá a rychle vsakuje.

Další věcí, kterou je dobré přibalit, je krém na opruzeniny. Malé děti, které nosí ještě plenky, i když třeba jenom v noci, ho určitě ocení, protože počůraná plenka a horko nejdou moc dohromady. Ale skvělý je i pro starší děti. Tento krém totiž slouží i jako ochrana a dokáže velmi dobře zklidnit podráždění kůže. Navíc podporuje regeneraci. Využijete ho tak na drobné šrámy, oděrky nebo štípance. A slouží skvěle i jako placebo. Dítě spadlo, bolí to, a tak pláče? Stačí namazat kouzelnou mastičkou a bolest zázrakem přejde.

Rozhodně byste neměli zapomenout doma i balzám na rty s vysokým SPF faktorem. Ten přibalte do baťohu na výlety, můžete ho totiž v nouzi namazat nejen na rty, ale také na nos, tváře a další místa nejvíce náchylná ke spálení. S troškou trpělivosti s ním namažete i odhalená ramena.