Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co by vám asi tak řeklo vaše miminko?

Co by vám asi tak řeklo vaše miminko? Naslouchejte svému miminku.
Hana Bartušková
2,0 5
5

Co by vám asi tak řeklo vaše miminko? zdroj: shutterstock.com

Miminko toho moc nenamluví. Se světem komunikuje jinak. A bohužel mu často svět až tak moc nerozumí. Přitom miminko toho má tolik co říct!

Třeba o tom, jak se mu nechce spát. Nebo o tom, že koupat se nebude. A tak ho raději pořádně poslouchejte a mějte připravenou nějakou tu ráznou odpověď.

Přejít na sekci článku:

Mami, koupat ne

Mami, koupat ne zdroj: shutterstock.com

… hele však můžu zůstat špinavý. Já vlastně ani špinavý nejsem, stejně mi furt utíráš ubrouskem mlíko na bradě. Ani pořádně zaslintat si nemůžu, vždycky to zase utřeš. Navíc dneska jsem si po obličeji tak pěkně rozmatlal zbytky papírového kapesníčku, no a taky si to utřela. Však říkám, že se nepotřebuji koupat. Ve vodě je to divný. Nějak moc mokrý. A taky občas studený. Nebo moc teplý. To prostě takhle na mě nemůžeš. A proč se mám vůbec koupat? Však jsem říkal, že jsem čistý.

Je pravda, že miminka by se moc často koupat neměla. Voda totiž vysušuje a miminkovská pokožka bývá citlivá a suchá. Příliš časté koupání v teplé vodě zbavuje dětskou pokožku přirozené obranyschopnosti, vysušuje a pokožku dráždí. Navíc malá miminka jsou sice ve vodě většinou ráda, ale všechno to kolem, svlíkání, oblíkání, mazání, umývání, mydlení, utírání a tak... prostě je to otravuje. Zkuste jim koupání zpříjemnit s Měsíčkovou kojeneckou koupelí od Weledy. Ta nejen umývá nečistoty, ale zároveň zklidňuje pokožku a pomocí účinných látek i vyživuje a promastí. Koupel tak nahradí mýdlo i tělový krém. A jemnou vůní měsíčku miminko zase uklidní.