Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sestavte si dárkový koš pro miminko

Sestavte si dárkový koš pro miminko zdroj: shutterstock.com

Ať už čekáte miminko vy, nebo jen vybíráte dárek pro kamarádku v porodnici... Využijte naši akci na dětskou péči Weleda tento týden. A vyberte si svůj vlastní personalizovaný balíček pro péči o pokožku novorozence. A to všechno s měsíčkovou řadou pro miminka od Weledy.

Měsíček je taková zázračná bylinka, kterou používaly na malé děti už naše babičky a jejich babičky a docela určitě i jejich prababičky. Měsíček podporuje regeneraci a hojí poškozenou pokožku. Navíc je velmi jemný, pomáhá uklidňovat podrážděnou kůži a také tak krásně voní. Co s měsíčkem tedy pro miminko vybrat?

Přejít na sekci článku:

Nejdříve vykoupat

Nejdříve vykoupat zdroj: shutterstock.com

Miminka nepotřebují koupat každý den. A docela určitě nepotřebují umývat dočista do čista. Dětská pokožka, a novorozenecká o to víc, je velmi jemná, tenká a nemastí se. Mazové žlázy totiž ještě nejsou zcela funkční, proto také mívají malé děti pokožku spíše sušší až přesušenou. Rozhodně bychom tedy neměli používat na novorozeneckou pokožku dráždivá a agresivní mýdla, která by kůži dále vysušila a narušila by přirozený ochranný film. Jako dárek pro novorozenecké miminko tak vybírejte šetrnou péči, nejlépe bez sulfátů, ale za to s obsahem rostlinných olejů pro extra péči.

U Weledy můžete vybírat z několik variant. Mýdlo nebo jemný šampon? Hlavní výhoda mýdla je snadná manipulace. Představte si, že držíte miminko v napuštěné vaničce a chcete si do dlaní vymáčknout trošku mycího gelu. Správně! Asi to nepůjde. Buďto miminko budete držet nad vodou, nebo ho pustíte a vymáčknete si trošku mycího gelu z lahve do dlaní. Kdežto mýdlo jenom chytnete do rukou, jemně přejedete a namydlíte jenom jednou rukou. To měsíčkové od Weledy je šetrné, výživné a vhodné i pro úplně malé děti. Nevysušuje, neobsahuje chemikálie, jen čisté rostlinné saponifikované oleje, glycerin pro hydrataci a rostlinné výtažky pro výživu i zklidnění.

Na jemné dětské vlásky kupte zase dětský šampon Weleda. Ten nejen umývá vlasy, ale je vhodný i pro péči o pokožku hlavy a vlastně i celého těla. Obsahuje mandlový i sezamový olej, které vyživují suchou pokožku a pomáhají předcházet vzniku kožních problémů, jako je například seboroická dermatitida. Aplikujte malé množství šamponu přímo na vlásky a jednou rukou napěňte. Pěnou ze šamponu můžete umýt i zbytek těla. A bonus? Šampon je vhodný i pro dospělé vlasy, šetrně smývá nečistoty, zároveň ale pečuje a vyživuje namáhanou vlasovou pokožku.