Sestavte si dárkový koš pro miminko

Sestavte si dárkový koš pro miminkozdroj: shutterstock.com

Ať už čekáte miminko vy, nebo jen vybíráte dárek pro kamarádku v porodnici... Využijte naši akci na dětskou péči Weleda tento týden. A vyberte si svůj vlastní personalizovaný balíček pro péči o pokožku novorozence. A to všechno s měsíčkovou řadou pro miminka od Weledy.

Měsíček je taková zázračná bylinka, kterou používaly na malé děti už naše babičky a jejich babičky a docela určitě i jejich prababičky. Měsíček podporuje regeneraci a hojí poškozenou pokožku. Navíc je velmi jemný, pomáhá uklidňovat podrážděnou kůži a také tak krásně voní. Co s měsíčkem tedy pro miminko vybrat?

Přejít na sekci článku:

Nejdříve vykoupat

Nejdříve vykoupatzdroj: shutterstock.com

Miminka nepotřebují koupat každý den. A docela určitě nepotřebují umývat dočista do čista. Dětská pokožka, a novorozenecká o to víc, je velmi jemná, tenká a nemastí se. Mazové žlázy totiž ještě nejsou zcela funkční, proto také mívají malé děti pokožku spíše sušší až přesušenou. Rozhodně bychom tedy neměli používat na novorozeneckou pokožku dráždivá a agresivní mýdla, která by kůži dále vysušila a narušila by přirozený ochranný film. Jako dárek pro novorozenecké miminko tak vybírejte šetrnou péči, nejlépe bez sulfátů, ale za to s obsahem rostlinných olejů pro extra péči.

U Weledy můžete vybírat z několik variant. Mýdlo nebo jemný šampon? Hlavní výhoda mýdla je snadná manipulace. Představte si, že držíte miminko v napuštěné vaničce a chcete si do dlaní vymáčknout trošku mycího gelu. Správně! Asi to nepůjde. Buďto miminko budete držet nad vodou, nebo ho pustíte a vymáčknete si trošku mycího gelu z lahve do dlaní. Kdežto mýdlo jenom chytnete do rukou, jemně přejedete a namydlíte jenom jednou rukou. To měsíčkové od Weledy je šetrné, výživné a vhodné i pro úplně malé děti. Nevysušuje, neobsahuje chemikálie, jen čisté rostlinné saponifikované oleje, glycerin pro hydrataci a rostlinné výtažky pro výživu i zklidnění.

Na jemné dětské vlásky kupte zase dětský šampon Weleda. Ten nejen umývá vlasy, ale je vhodný i pro péči o pokožku hlavy a vlastně i celého těla. Obsahuje mandlový i sezamový olej, které vyživují suchou pokožku a pomáhají předcházet vzniku kožních problémů, jako je například seboroická dermatitida. Aplikujte malé množství šamponu přímo na vlásky a jednou rukou napěňte. Pěnou ze šamponu můžete umýt i zbytek těla. A bonus? Šampon je vhodný i pro dospělé vlasy, šetrně smývá nečistoty, zároveň ale pečuje a vyživuje namáhanou vlasovou pokožku.