Sestavte si dárkový koš pro miminko

Přejít na sekci článku:

Potom namazat

Potom namazatzdroj: shutterstock.com

Vzhledem k nedostatečné funkci mazových žlázek v novorozeneckém a miminkovském věku je vhodné jemnou dětskou pokožku alespoň čas od času namazat. Pro péči o novorozeneckou kůži jsou nejlepší šetrné a jemné krémy, které jsou dostatečně výživné a hutné. Jako dárek pro miminko vybírejte mezi dětskými krémy, pečujícími mléky nebo rostlinnými oleji. Čím sušší pokožka, tím vhodnější je mazat hutnějšími krémy, nejlépe bez obsahu vody. Vybírejte ty s obsahem bambuckého másla nebo rostlinných olejů. Ty vyživují, regenerují a pomáhají pokožku ochraňovat před vnějšími vlivy.

Pokud pro miminko vyberete krém, tak určitě neprohloupíte. Krémy jsou výživnější a hutnější, jsou vhodnější pro přesušenou a poškozenou nebo opruzenou pokožku, kterou právě novorozená miminka často mívají. Zkuste Dětský krém od Weledy, ten je vhodný pro pokožku těla i obličeje, obsahuje mandlový a sezamový olej, dále pak lanolin a výtažky z měsíčku a heřmánku. Krém chrání pokožku a pomáhá ji díky bylinným výtažkům zklidňovat. Nevýhodou krémů je ale často právě tato hutnost, hůře se rozmazávají a pomaleji se vsakují, což se miminku nemusí pokaždé líbit.

Pro rychlé namázání je tak vhodnější spíše masážní olej. Ten můžete nanášet přímo na vlhkou pokožku, ušetříte tak sobě i miminku čas. Olej se snadno rozmazává a rychleji se vsakuje. Dětský olej od Weledy je mixem mandlového a sezamového oleje. Ty jsou velmi vhodné pro citlivou pokožku, kterou zklidňují. Klidnící účinky mají i výtažky z heřmánku a měsíčku. Díky tomuto účinnému přírodnímu mixu je jemná dětská pokožka zklidněná a chráněná.