Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Těhotná? A co to znamená pro vaši pleť?

Těhotná? A co to znamená pro vaši pleť? Během těhotenství se připravte na změny v oblasti péče o pokožku i vlasy.
Hana Bartušková
0,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Na vlásku

Na vlásku zdroj: shutterstock.com

Těhotenství také posiluje vlasy. Především od kořínků, díky tomu méně padají, vlasy jsou silnější, lesklejší a pevnější. Což je dobrá zpráva pro vaše vlasy. Tu silnou oslňující hřívu, jemnou na dotek, lesklou na pohled, vám budou všichni závidět. V těhotenství se vám také budou pravděpodobně méně mastit vlasy. Na druhou stranu ale můžete mít silné nejen vlasy, ale i další ochlupení. Chloupky můžou růst rychleji, silnější a výraznější. Připravte se tak na porost na místech, kde to není až tak žádoucí.

Krásných vlasů si určitě užívejte, protože po porodu se jejich stav postupně vrátí k jejich přirozenému stavu. To ale není vše, mnoho žen po porodu zaznamená zvýšené padání vlasů. Všechny vlasy, které v předchozích devíti měsících hormony držely na místě, totiž můžou začít padat. Vlasy se také po porodu začínají znovu mastit a ztrácí svůj lesk. Připravte se na to s tou správnou kosmetikou. Zatímco během těhotenství vám bude pravděpodobně stačit obyčejný šampon, tak po porodu zkuste některou z rad proti padání vlasů nebo speciální posilující šampon.