Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Z deníku BIOOO matky v přípravě: Těhotenská TABU

Z deníku BIOOO matky v přípravě: Těhotenská TABU Určitě znáte typické příznaky těhotenství, ale jsou i takové, o kterých se moc nepíše. Na pár z nich se teď podíváme.
Lucie Kalčíková
4,1 5
16

Z deníku BIOOO matky v přípravě: Těhotenská TABU zdroj: unsplash.com

Tři, dva, jedna... vyjmenujte typické příznaky těhotenství! Hned první co vás napadne, budou určitě těhotenské nevolnosti a vzestup váhy… o tom se mluví pořád. Nebo třeba těhotenské chutě! Kyselé okurky! Ale jsou věci, které tak často nebývají předmětem těhotenských článků, a na ty se teď zaměříme. Tak čtěte dál, abyste byla připravená a mohlo vás to pak už jen „pobavit“.

Co tak nějak čekáte?

Ranní nevolnosti jsou klasika, kterou si spojuje se začátkem těhotenství snad každý. Od těch vám pomůže speciální těhotenský nebo zázvorový čaj a Inhalační tyčinka proti nevolnosti od Nobilis Tilia. Pak vás možná napadne únava, nateklé nohy, zvětšená prsa nebo třeba strie. Ty vás mimochodem nemusí trápit jen v období těhotenství, ale například při rychlých výkyvech váhy. Skvělá a hrozně příjemná věc na strie je Těhotenský pěstící olej od Weledy. Tyhle všechny výše zmíněné příznaky asi tak nějak očekáváte, jenže ono vás může překvapit něco docela jiného!

Asi se mi narodí Yetti

Se změnou hormonů se s vaším tělem můžou dít opravdu podivuhodné věci. Asi jednou z top divných jsou chlupy. Ale jako všude. Takové ty standardní jako například na nohou nebo v podpaží můžou růst rychleji a urputněji. Taky už se nebude jednat o chloupky, ale o pořádné chlupy. Pak vám možná přibydou i nějaké nestandardní jako třeba na břiše, prsou, nebo obličeji. Vaším každodenním chlebem potom budou láskyplná slova od vašeho partnera ve stylu „tak aspoň po někom z nás bude mít vousy“ nebo „hele a nebude to třeba Yetti?“. Fakt díky. No a co s tím? Určitě se můžete modlit, že to s porodem zmizí (údajně většinou jo). Kdo ale nemá dostatek trpělivosti, bude se jich chtít zbavit o něco dřív. Ty chlupy ze sekce „nestandardní“ raději neholte. Místo toho zkuste třeba přírodní depilační cukrovou pastu BioEpil od Purity Vision a následnou přírodní péči na zklidnění pokožky.

Kůže, kterou nosím…

… není moje. Dodržujete pitný režim a mažete se jak blázni xkrát denně svým oblíbeným krémem a pořád to vypadá, jak když pocházíte z doby faraonů a právě jste vytáhla svoje svraštělé tělo ze sarkofágu? Všechno vás škrábe, kouše a na vašem těle se objevují fleky v různých odstínech hnědé? Tak to vítejte v těhotenské kůži, která je opravdu trochu jiná a hlavně je velmi citlivá. Na vině jsou opět hormony. Na slunce tedy vycházejte už jen se spolehlivou ochranou proti slunci, zvyšte příjem vody a hlavně – používejte vhodnou přírodní kosmetiku, která vám zajistí účinnou hydrataci a správnou péči! Konvenční kosmetika z drogerie vám v tomto období může uškodit daleko více než normálně, takže pokud ještě náhodou něco z toho máte doma, není vhodnějšího období na to, to všechno vyházet, než právě teď.

Teď ne, bolí mě hlava

A to jste si vždycky dělala legraci, když se někdo „vymlouval“ na bolesti hlavy. Přece se to dá vydržet. Ale když si jednou ráno začnete myslet, že vás snad šálí zrak a nějaký skřítek uvnitř hlavy vám zcela zdarma pouští celkem obstojnou světelnou show, která se následně promění v několikahodinovou tupou bolest, začnete tenhle svůj názor přehodnocovat. Je to sice nepříjemné a může vám to zkomplikovat život, ale dobrá zpráva je, že bolesti hlavy ani migrény vaše miminko neohrožují. O něco horší už je to, že si nemůžete ulevit žádnými léky. Nicméně řešení tu máme i tak. Vhodná aromaterapie může vaše bolesti efektivně zmírnit.

Ne každý esenciální olej je však vhodný pro těhotné ženy. Některé éterické oleje jsou zakázané nebo spíše nedoporučované, protože mohou vyvolat menstruaci a způsobit tak potrat, anebo podporují činnost dělohy a zvyšují frekvenci děložních stahů, což může vést k předčasnému porodu. Záleží také, jestli máte problémy s krevním tlakem nebo ne. Ohledně užívání éterický olejů v těhotenství se vždy poraďte s odborníkem. V těhotenství oleje neužívejte vnitřně a snižte dávkování na polovinu.

Žádnou paniku

Ale nebojte se! Jsou těhotenství, kde se vám většina těchto potíží vyhne obloukem. A pokud ne, tak miminko za to určitě stojí. V každém případě buďte opatrná při výběru kosmetiky i doplňků stravy. Vše co vstřebá vaše tělo, vstřebá i miminko.

Pár tipů na závěr

1. Zvyšte příjem vody alespoň na 3 litry denně. Pomůže vám to jak na „mumií“ kůži, tak na případnou nevolnost, bolesti hlavy, nebo problémy s tlakem.

2. Pokud vám partner závidí chloupky na obličeji, protože sám touží po mocném plnovousu :D, kupte mu Sérum pro pěstěné vousy od Zahiru, které mimo jiné podporuje jejich růst.