Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Proč je pleš jedním z největších chlapských mindráků

zdroj:

Plešatění se táhne celou historií lidstva. Vždycky to byl postrach, který šíleně nahlodával mužské sebevědomí. Chlapi dělali a dělají všechno proto, aby tomu tak nebylo. Ale má to vůbec nějaký smysl?Plešatí muži jsou inteligentnější, výkonnější v sexu, mají víc testosteronu a moc hodně nosili čepice… Bla, bla, bla… Na netu najdete desítky studií, které blábolí o tom, proč vzniká pleš, jak se z toho dostat, nebo proč to je pro chlapa (ne)výhodné. Kdybyste se do toho úplně ponořili a brali to všechno smrtelně vážně, vypadají vám i ty poslední zbytky vlasů. Vypadávání vlasů provázelo muže celými dějinami lidstva. Pro někoho byli vždycky plešatí “in”, pro někoho zase “out”. Historie se opakuje.

Husí trus nebo rozemletou myš? Ne, děkuji

Částečnou nebo kompletní plešatost se muži vždycky snažili nějak řešit. Třeba Vikingové používali roztok vyrobený z husího trusu. Egypťané svůj kosmetický doplněk míchali ze spálených ostnů ježka, medu, alabastru a bůh ví z čeho ještě.

I sám velký Julius Caesar trpěl plešatostí. Proč myslíte, že tak rád nosil vavřínový věnec? Jenom Kleopatře se to asi moc nelíbilo. Ta mu doporučila recept v podobě rozemleté myši, koňských zubů a medvědího tuku. No fuj, měl to vládce celé Evropy zapotřebí?

Dneska je to vlastně stále stejný. Pokud vám řídnou vlasy, nebo začínají ustupovat, mezi nejběžnější postupy řešení patří matlat si něco na hlavu. Čím se to liší od starověku? Jenom tím, že to má trochu lepší pozlátko. Ale nikdo vlastně neví, co je přesně uvnitř…

Kojak ukázal, že i plešoun či kolenáč může být sympaťák

Hodně dlouho platilo, že pořádnej kus chlapa musí být luxusní bujnou kštici, třeba jako James Dean nebo Elvis Presley. Pleš bývala (a stále je) jedním z nejtěžších mužských mindráků. Dokonce větší, než malý kašpárek. Jenže v 70. letech se najednou na scéně objevil holohlavý inspektor Kojak. Nejspíš si na něj pamatujete. Ten ukázal, že i když na hlavě nemá ani chlup, je to velkej borec.

I když máš na hlavě pleš, dokážeš, co chceš

Je něco shnilého ve státě dánském. Považte: Každoročně lidé na celém světě utratí přes 3,5 miliardy dolarů právě za různé formy „léčby“ plešatosti. Podle BBC je tohle víc, než roční státní rozpočet Makedonie. Raketově roste také třeba tzv. „vlasová turistika”, kdy se muži vydávají za transplantací vlasů do Turecka.

Podle některých odborníků je snaha o vizuální dokonalost pouze jednou z mnoha podob neuróz. Pokud plešatění vede k úzkostným projevům pramenícím z pocitu méněcennosti, je tady něco špatně s vlastní sebejistotou.

K překonání plešatosti pomůže jenom odhodlání a osobní síla. Nikoliv hnojivo na vlasy nebo zákrok za 150 tisíc. Důležitá je také změna celospolečenského smýšlení o plešatosti. Bohužel jsou někteří frustrovaní z toho, že nevypadají nameděně jako nestárnoucí krasavci z reklamních spotů.

Na změnu vnímání plešatosti je tedy nejvyšší čas. Vždyť už včera bylo pozdě.

 

Březnový speciál BiOOO bez cenzury probíhá ve spolupráci s Nadací Krása pomoci, která seniorům pomáhá prožívat důstojné a veselé stáří.  Jak budeme pomáhat? Kráse pomoci darujeme 50 % výtěžku z prodeje celé značky Purobio Cosmetics za měsíc březen. A právě nákupem těchto produktů se do pomoci zapojujete i vy!