Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Je to tady! BiOOO má svoje svíčky!

zdroj: biooo.cz

Podzim už je oficiálně tady. Dny jsou čím dál tím kratší, počasí je nevraživější. Akorát tak na to, vlézt si s dobrou knihou pod deku, uvařit si pořádný hrnek čaje a zapálit si voňavou svíčku. A právě proto je nám ctí představit Vám naší skvělou novinku - ručně dělané přírodní svíčky značky BiOOO! Pojďte se tedy společně s námi podívat na to, z čeho jsou naše svíčky, jaké benefity obecně mají svíčky z přírodních materiálů i například to, z jakých vůní si u nás můžete již teď vybrat.

Přírodní vosky vs. Parafín

Pojďme se podívat na to, z jakých různých materiálů se svíčky mohou skládat, na co si dát pozor a co naopak vyhledávat. Především nás tedy bude zajímat rozdíl mezi materiály přírodními a nejhojněji využívaným materiálem syntetickým - parafínem.

Parafín

Možná některé z Vás napadne na první dobrou lepkavý vosk na běžky. Nicméně z tohoto materiálu se dělá i většina nepřírodních svíček. Takové svíčky patří mezi ty levnější, protože parafín je cenově dostupná surovina. Jde ale o vedlejší produkt ropného průmyslu, kal, který zůstává na dně sudu, a pak se dále zpracovává a čistí pomocí rozpouštědel. Jeho spalováním se ve Vašem domě nebo bytě uvolňují nebezpečné toxiny, které napadají dýchací a nervový systém a mohou působit jako alergeny. Hořením se také uvolňuje oxid uhličitý, skleníkový plyn, spojený s globálním oteplováním. Parafín je často parfemovaný syntetickými látkami, které, stejně jako parafín samotný, nejsou pro lidský organismus dobré.

Sójový vosk

V přírodních svíčkách je sójový vosk používán snad nejhojněji, zejména z toho důvodu, že se právě pro potřeby svíčkového průmyslu. Je ekologický, přírodní a oblíbený. Rychle se rozvoní a dlouho hoří. Je to zcela netoxická a nekarcinogenní, biologicky dobře odbouratelná látka. Lidé si také chválí, že, vzhledem k jeho rozpustnosti ve vodě, se i případné nehody spojené s rozlitým voskem řeší poměrně snadno. Snad jediné, na co je dobré si dát pozor, je zdroj a původ surovin, ze kterých je vosk vyrobený. Často je totiž sója pěstovaná s GMO modifikátory, což není nic, co bychom chtěli podporovat. Ideální je samozřejmě BIO kvalita.

Kokosový vosk

Kromě sójového vosku je další oblíbenou přírodní alternativou vosk kokosový. Neobsahuje toxické, ani ropné složky, které by se uvolňovaly při hoření, ideálně pokud ho opět seženeme v BIO kvalitě bez pesticidů a jiné chemie. Vzhledem k tomu, že teplota tání kokosového vosku je o něco nižší než například vosku sójového, většinou nenajdeme svíčky jen z kokosového vosku, ale spíše v nějaké kombinaci s jiným přírodním voskem. Co se ale musí nechat je, že kokosový vosk skvěle vypadá, dobře drží vůni a i sám o sobě úžasně voní.

A jak jsou na tom naše svíčky?

Naše BiOOO svíčky jsou vyráběny ze 100% přírodních vosků, v našem případě konkrétně z kombinace vosku sójového a kokosového. Přírodní vosky nemají jen tu výhodu, že jsou znatelně ekologičtější, ale také na rozdíl od klasických parafínových vydrží až třikrát déle hořet a jejich vůně bude intenzivnější. Momentálně si můžete vybrat ze 3 vůní - mandarinka s mátou, lesní maliny a šeřík, nicméně již brzy se můžete těšit na další!

Ovšem kromě toho, že si můžete svíčku zakoupit, můžete si ji k nám i přijít vyrobit! V rámci naší BiOOO Akademie totiž pořádáme workshopy, na kterých Vás krok po kroku provedeme procesem výroby svíček! Odnesete si nejen velké množství informací o přírodních surovinách na výrobu svíček a originální vlastnoručně vyrobenou svíčku, ale i výrobní postupy, které můžete uplatnit přímo u sebe doma a kdykoli si tak vlastní svíčku připravit.