Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak být krásná i na horách

Jak být krásná i na horách zdroj: biooo.cz

Teploty blízké nule přímo vyzývají k zimním radovánkám. Samozřejmě nemusíte vyrážet na sjezdovku vybavená kompletním make-upem, na druhou stranu ani na horách není dekorativní kosmetika zapovězena.

Pokud vás teprve čeká zimní dovolená a chcete se při pobytu mezi horskými masivy trochu přikrášlit pomocí dekorativní kosmetiky, tak právě pro vás je určen dnešní článek. Samozřejmě někdy na make-up není čas či nálada, na druhou stranu se může hodit mít v záloze pár produktů, které v několika málo okamžicích zvýrazní vaši krásu.

V první řadě musíte při přemýšlení o dekorativní kosmetice brát v potaz odlišnosti počasí na horách. V zimním období vystavujeme tvář nízkým teplotám, větru, sněhu i dešti. Při líčení jsou sázkou na jistotu multifunkční produkty, které zastanou jak pečující aspekt, tak ten dekorativní.

Na horách vyměňte klasický make-up za tónovací krémy či BB krém. Tónovací krém obsahuje větší množství pěstících ingrediencí a dodává pokožce výživu během dne. Díky tomu brání jejímu vysušení a chrání ji před vnějšímí vlivy. Zároveň ale dokáže dodat jemné sjednocení a lehké krytí, které je ideální pro odpočinkové a volnočasové aktivity. Dokonale univerzální je také make-up minerální, který zakryje případné nedokonalosti, ale pleť neucpává a nevytváří na ní hutný nános. Některé minerální make-upy ovšem mohou trochu vysušovat, proto se na zimu hodí především pro smíšenou pokožku.

Jak být krásná i na horách

Pokud potřebujete použít korektor, vybírejte takový, který má krémovou konzistenci. Obzvláště pokožka v oblasti kolem očí je velice náchylná k podráždění a ztrátě vlhkosti. Krémový korektor na bázi rostlinných olejů pokožku očního okolí zvláčňuje a udržuje ji komfortně hydratovanou.

Tvářenku na sjezdovce neoceníte, tváře ošlehané větrem se postarají o zdravý narůžovělý efekt a další líčení v oblasti lícních kostí již není potřeba. Ovšem řasenka pro zvýraznění pohledu je pro většinu žen nutnost a nechtějí se bez ní obejít ani při lyžování. Obočí pak podtrhněte několika krátkými tahy vaší oblíbenou tužkou na obočí.

Jak být krásná i na horách

Hydratace rtů je v zimním období základ. Stejně jako oční okolí, tak i rty mají velice tenkou pokožku, kterou je nutné chránit před nepřízní počasí. Široké spektrum odstínů barevných balzámů na rty nabízí skvělou možnost, jak rtům dodat barvu a péči zároveň. Navíc jsou tak malé, že se snadno vejdou i do kapsy u bundy a můžete je používat opakovaně během dne.

Narůžovělé tváře, zvýrazněné oči a šťavnaté rty – víc pro svůj zimní make-up nepotřebujete. Ať už si ale na líčení na horách vzpomenete či ne, pamatujte, že aktivní odpočinek pro vaši krásu udělá nejvíce...

Související produkt
BB krém Light 40 ml
Lily Lolo Mineral Cosmetics / 624 Kč
BB krém ve světlém odstínu pleť perfektně sjednotí a zároveň prozáří. Navíc poskytne i dokonalou péči díky vysokému obsahu kvalitních olejů a Aloe verae. O výdrž se postarají minerální pigmenty.
Detail produktu