Minerální pigmenty a co s nimi

Přejít na sekci článku:

Jako linky

Jako linkyzdroj: shutterstock.com

Sypké pigmenty využijete i jako oční linky. Je to jednoduché a moc k tomu nepotřebujete. Budou vám stačit jenom vaše běžné oční stíny a štětec na oční linky. Minerální linky na očích dlouho vydrží, snadno se nanáší a manipulace s nimi je často jednodušší než s běžně dostupnými tekutými linkami.

Linky můžete malovat běžným štětečkem. Stačí nabrat zkoseným štětcem na oční linky trošku barvy a kreslit. Při suché aplikaci můžete linku i libovolně rozmazat a vytvořit si kouřové nalíčení. Ještě lépe se linky malují namokro. Trošku pigmentu smíchejte s kapičkou vody, nebo jenom pigment nabírejte na mokrý štětec. Tak předejte upadávání pigmentů během malování a linky dokáže vykreslit opravdu ostré a výrazné.

Olejový tip: Pigmenty můžete smíchat i s troškou rostlinného oleje nebo přírodního másla. Získáte tak jemnější a hladší konzistenci, která se velmi snadno nanáší a můžete ji použít i jako krémový oční stín. Pokud ale máte mastná víčka, tak olejem nebo máslem radikálně snížíte výdrž nalíčení.