Minerální pigmenty a co s nimi

Přejít na sekci článku:

Jako oční stíny

Jako oční stínyzdroj: shutterstock.com

Líčení se sypkými pigmenty vůbec není nic složitého. Stačí vám k tomu jenom běžný štětec pro líčení očí, báze pod oční stíny a oční stíny.

1 Naneste bázi pod oční stíny. Pro minerální sypké stíny se hodí krémové báze, na které se dobře uchytí pigment. Báze prodlouží trvanlivost nalíčení a zároveň během dne zabrání spadání pigmentů pod oči. Pokud nemáte příliš mastná víčka, můžete krok s bází vynechat. Minerální pigmenty totiž často velmi dobře drží na pleti samotné a nabídnou vám výdrž po celý den i bez báze.

2 Naberte pigmenty štětcem. Sypké oční stíny jsou balené v kalíšku se sítkem, které vám umožní pohodlné nabírání barvy. Trošku pigmentů odsypte do víčka a důkladně zapracujte do štětce. Štětec můžete i odklepat, a zbavit ho tak nadbytečné barvy. Tím předejdete spadnutí pigmentů pod oči.

3 Naneste barvu na víčka. Sypké pigmenty nanášejte nejlépe plošším štětcem. Pigmenty do pokožky nejdřív jemně vtlačte. Tak předejdete opadávání barvy a pigmentům pomůžete přilnout k pokožce. Pak teprve huňatým štětcem začistěte a rozetřete okraje. Barvy můžete mezi sebou kombinovat stejně jako u běžných lisovaných očních stínů.

BIOOOtip: Přece jen dáváte spíš přednost lisovaným očním stínům? Zkuste inovovanou řadu dekorativní kosmetiky Trend Sensitive 2014 Lavera. Třeba jednu ze čtyřbarevných paletek.