Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Namalujte se s přírodou

Namalujte se s přírodou O přírodní dekorativní kosmetice.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Rty zdroj: shutterstock.com

Víte, co přírodní dekorativní kosmetika obsahuje a jak prospívá naší pleti?

Víte, co přírodní dekorativní kosmetika naopak neobsahuje?

Víte, co všechno vám přírodní dekorativní kosmetika nabízí?

A víte, že lavera nedávno inovovala svou řadu dekorativní kosmetiky?

Víte, co všechno nově můžete v řadě Trend Sensitive najít?

Že ne?

Přejít na sekci článku:

Co obsahuje přírodní dekorativní kosmetika?

Přírodní dekorativní kosmetika zdroj: shutterstock.com

Čisté přírodní složení je to nejlepší, co můžete své pleti nabídnout. A jaké složky a ingredience přesně přírodní dekorativka obsahuje?

Minerální pigmenty! Slída, oxidy železa a další minerály poskytují širokou škálu barev. Od černé po bílou, od žluté po modrou, od červené po zelenou. Stačí si jenom vybrat. Příroda nabízí tolik barev. Pigmenty jsou jemně drcené minerály, které se používají k barvení například ve stavebnictví už celá století. A získávají také stále více pozornosti i v kosmetickém průmyslu. Na pleti skvěle drží a navíc mají takovou škálu barev.

Vosky! Především včelí a karnaubský vosk jsou často součástí například tužek na oči, řasenek nebo rtěnek. Jejich hlavní vlastností je schopnost přilnout k pokožce a zafixovat na kůži minerální pigment. Díky tomu se linky nakreslené přírodní tužkou na oči nemažou, přírodní řasenka nešmouhuje a rtěnka na rtech déle vydrží.

Oleje a másla! Čisté rostlinné oleje a přírodní másla dodávají dekorativní kosmetice prvek péče. Díky tomu jsou přírodní make-upy zároveň i pečujícími krémy, korektory nevysušují a řasenka působí třeba i proti padání řas. Právě do make-upů nebo pudrů se často přidává jojobový nebo arganový olej, které jemně pečují o pokožku, přírodní rtěnky zase obsahují bambucké nebo kakaové máslo a pečují o rty lépe než kdejaký balzám.

Rostlinné extrakty a bylinné výtažky! Protože díky tomu přírodní dekorativní kosmetika dokáže o pokožku pečovat svou přírodní silou. Rakytník dodává pleti vitaminy, růže pečuje o suchou kůži a lékořice rozjasňuje. Stačí si jen vybrat a místo obyčejného make-upu můžete svůj obličej zahalit do louky plné květin a léčivých bylin.

Související produkt
Tužka na obočí 02 světle hnědá, Trend Sensitiv 1,14 g
Lavera / 185 Kč
Tužka na obočí v přirozeném světle hnědém odstínu je vhodná především pro ženy se světlými vlasy, blondýnky a zrzky. Dokonale podtrhne tvar vašeho obočí a dodá vám upravený vzhled.
Detail produktu