Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

S minerály ke krásné pleti

S minerály ke krásné pleti Minerální kosmetika vám vykouzlí krásnou pleť.
Hana Bartušková
5,0 5
4

Minerální makeup zdroj: shutterstock.com

Minerální make-up je hitem několika posledních let. A není se čemu divit. Minerální make-up je totiž skvělý. Jeho přírodní složení je lehké jako peříčko, nezatěžuje pleť, neucpává póry a nechává pleť krásou zářit. Navíc dokáže zakrýt nedokonalosti, jako jsou pupínky, začervenání nebo kruhy pod očima. Po nanesení dokonale přilne k pokožce, vydrží v perfektním stavu dlouhé hodiny, a dlouhý den tak můžete prožít bez zbytečných starostí o svůj make-up.

Co to ale vlastně je minerální make-up? Jedná se o přírodní minerály rozdrcené na jemný prach. Nejčastěji se pro výrobu minerální kosmetiky využívají různé druhy slídy, oxidů (titaničitý, zinečnatý, železa) a další minerální pigmenty. Mícháním jednotlivých základních barev přírodních minerálů je možné v minerální kosmetice dosáhnout jakékoliv odstínu. Minerální make-up je vhodný i pro citlivou pleť, nezpůsobuje alergie a přirozeně obsahuje ochranný faktor proti slunci. Kdo minerální make-up už vyzkoušel, zamiloval se. Tak neváhejte a ponořte se do tajů minerální kosmetiky.

Přejít na sekci článku:

Je mnoho důvodů, proč zapomenout na tekutý make-up!

Minerální makeup zdroj: shutterstock.com

Minerální make-up patří mezi nejšetrnější dekorativní kosmetiku. Zatímco klasický tekutý make-up může pleť zatěžovat, minerální make-up je lehoučký jako peříčko. Jemně přilne k pleti, dokonale ji vyhladí, sjednotí barevný tón, překryje nedokonalosti a navíc vydrží celý den. Že to zní jako zázrak? A to není vše! Minerální make-up nezatěžuje pleť zbytečnými složkami, obsahuje jen čisté přírodní minerály, které umožňují pokožce během dne přirozeně dýchat. Minerály obsažené v minerálním make-upu také přispívají dlouhodobě ke krásné pleti, umožňují její přirozenou regeneraci a zároveň poskytují dokonalé krytí.

Nanášení minerálního make-upu je rychlejší a snadnější než s klasickým krémovým nebo tekutým make-upem. Bude vám stačit jen kabuki štětec a během několika málo okamžiků jste nalíčené. Minerální make-up trošku klame tělem, vězte, že opravdu není potřeba to s práškem nějak přehánět. Minerální pigmenty jsou opravdu hodně pigmentované, dokonale zakryjí nedokonalosti první tahem. Navíc minerály přirozeně obsahují ochranný faktor proti slunci. Zatímco v létě u moře je vhodné kombinovat minerální make-up s opalovacím krémem, během běžného dne ve městě vám jeho přirozené SPF 5 – 10 bude stačit.

BIOOOtip: Minerální make-up poslouží i jako korektor. Malé množství make-upu navrstvěte bodově na požadovaná místa a jemně rozetřete přechody štětečkem. Vaše pleť bude dokonalá.

A nesmíme zapomenout na další skvělou výhodu minerálního make-upu. Můžete si vybírat z desítky odstínů. Jsou na vás make-upy v drogériích a v parfumériích moc tmavé? Nebo vám přijdou moc žluté, růžové a tónu vaší pleti nesedí? S minerálním make-upem si určitě vyberete. Vyrábí se v mnoha odstínech a v různých podtónech. Studené, teplé nebo neutrální podtóny minerálního make-upu budou vyhovovat každému odstínu pleti.

Související produkt
Minerální make-up Barely Buff 10 g
Lily Lolo Mineral Cosmetics / 699 Kč
Jemný vysoce kvalitní minerální make-up ve světlém odstínu s neutrálním podtónem podtrhne půvab světlé pleti a dodá sjednocený, rozjasněný a pěstěný vzhled bez nadměrného zatížení či ucpávání pórů.
Detail produktu