S minerály ke krásné pleti

5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Tajné tipy pro dokonalé nalíčení s minerály

Líčení s minerálním makeupemzdroj: shutterstock.com

Minerální make-up nanášejte na suchý a čistý obličej, který jste předtím hydratovaly denním krémem. Pro dokonalé přinutí můžete vyzkoušet i minerální bázi pod make-up, která neobsahuje silikony, ale svým přírodním minerálním složením i tak vyhlazuje pleť a připravuje ji na dokonalou aplikaci make-upu.

Líčení fixujte minerální nebo květinovou vodou ve spreji. Po nalíčení zkuste pleti dopřát jemnou spršku květinové nebo minerální vody. Voda osvěží pokožku, na sypký minerální make-up funguje jako fixační sprej, a celkové líčení tak díky tomu déle vydrží dokonalé. Minerální vodu ve spreji navíc využijete pro osvěžení líčení i svého ducha kdykoliv během horkých letní dnů.

S minerálním make-upem ani tvářenkou to nepřehánějte, vrstvěte pomalu tak, abyste dosáhly požadovaného krytí. Navíc konečná barva pigmentu se ukáže až po zahřátí na pokožce, postupné vrstvení vám umožní lépe regulovat konečný odstín.

Minerální make-up můžete bez problémů míchat. Chcete svůj unikátní odstín tvářenky? Namíchejte si ho z několika odstínů. Je pro vás tvářenka moc pigmentovaná? Smíchejte ji s make-upem. Ještě jste nenašly svůj dokonalý odstín očních stínů? Tak si ho doma uvařte z pigmentů. Navíc minerální pudr můžete míchat i s krémy nebo oleji. Získáte tak krémovou tvářenku/rtěnku nebo tekutý make-up.

Pokud jste minerálnímu líčení zatím nepropadly, vyzkoušejte alespoň minerální pudr. Na výběr je z několika odstínů, včetně transparentních. Minerální pudr prodlouží trvanlivost jakéhokoliv make-upu, dokonale vyhladí pleť bez zbytečného zatížení.