Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Štětce pro dokonalé líčení

Štětce pro dokonalé líčení Pro dokonalé precizní líčení je kvalitní kosmetický štětec nepostradatelný.
Michaela Vítková
3,8 5
4

Štětce pro dokonalé líčení zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Jak docílíme dokonalého líčení? Odpovědí jsou kvalitními štětci. Kvalitní štětce se postarají téměř samy o precizní nalíčení. Vizážisté by se jistě bez nich neobešli. Jejich práce musí být dokonalá, ať ́už se jedná o fotografie, svatbu či televizní vystoupení. Možná si říkáte, že si poradíte pouze s vlastními prsty, bohužel ty nejsou nakloněny dekorativním kosmetickým pohybům. Make-up sice rozetřete, ale nedostane se do všech záhybů. Je také nutné si před každým nanášením umýt ruce. Navíc oční stíny či tvářenku si bez štětců nenanesete. A kvalitně vyrobené štětce jsou investicí, která se vrací. Dobře drží tvar, skvěle se s nimi pracuje a při správném zacházení vám vydrží opravdu dlouho.

Přejít na sekci článku:

Syntetický nebo přírodní štětec?

Syntetický nebo přírodní štětec? zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Kosmetické štětce můžeme rozdělit do dvou skupin a ty jsou definovány původem štětin.

Přírodní štětce

Pochází ze srsti zvířat, jako jsou například kozy, poníků, veverek, kance či například jezevce. Získávání těchto štětin má dva způsob a to je buď vyčesávání (které tak umožňuje Cruelty free)  či výrobní společnosti vykupují kůže s chlupy. Je třeba také brát v potaz cenu štětců. Jak už jsme psali, štětce jsou investicí, která se vyplatí. Tyto štětce jsou vhodné pro nanášení pudrových produktů. Ty čítají minerální make-up, přes tvářenky, bronzery, stíny až k sypkým korektorům.

Syntetické štětce

Tekutá a mastná textura produktů typu make-­up, krémové oční stíny či tekutý korektor vyžaduje společnost syntetických štětců. Tyto štětce mají jemné štětinky, které jsou vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku. Z nanášení podkladové báze se stane příjemné hlazení a navíc jsou díky svému původu vhodné i pro vegany!

Ze své zkušenosti vím, že je dobré si i připlatit. Kvalitní štětec lze pořídit za pár stovek, ale můžete platit i přes tisíc korun. Doporučuji si štětec před koupí osahat. Kvalitní produkt by měl být příjemný na dotek, nepelichat a jeho konečky jemné a sestřihnuté. Na denní líčení nejčastěji využívám sedm štětců. Štětec na make-up, pudr, tvářenku, rty, oční linky a dva na oční stíny, jeden na celou plochu víčka a druhý na vykreslení očního oblouku. Jejich pořízení vyjde dráž, ale výsledný look stojí za to.

Jak se o štětce starat?

Správná péče je základ. Důležitým pravidlem je čištění. Stejně tak jako o pleť, pravidelnou péčí o štětce se zbavujete prachu, bakterií, suché kůže a zbytků z make-upu. Čištění štětců není žádná věda. Budete potřebovat vodu a jemný šampon, ideální jsou tuhá i tekutá mýdla Dr.Bronner's. Štětce pouze vyperete, chloupky urovnáte do tvaru a necháte usušit v horizontální poloze. Nikdy je nesušte ve vertikální, jelikož voda steče k lepidlu a štětec začne pelichat. Tuto kúru aplikuji jednou týdně. Štětce krásně voní a můžu je v klidu používat, aniž by mi zbytky a nečistoty zanášely pleť.

Pokud potřebuji štětce jen rychle očistit, použiji květovou či pleťovou vodu. Nastříkám trochu na vatový tamponek a štětinky otřu. Tuto metodu používám pro štětce na oči, když potřebuji změnit barvu očních stínů pro vykreslení oka.