Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Štětce pro dokonalé líčení

Štětce pro dokonalé líčení Pro dokonalé precizní líčení je kvalitní kosmetický štětec nepostradatelný.
Michaela Vítková
3,8 5
4

Přejít na sekci článku:

Který štětec je na co?

Který štětec je na co? zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Štětců je celá škála. Každý má však svůj účel. Zde je vybráno pár z nich a jejich použití.

Štětec na make-up

Jedná se o štětec ze syntetických chlupů, které neabsorbují make-up. Štětec je plochý a se zužujícími se vlákny. Díky tomu je možné make-up rozetřít v celé ploše obličeje i v úzkých oblastech jako je nos, oči a linie vlasů. Hodí se na fluidní, pěnový i tuhý make-up.

Štětec na pudr

Tento štětec má povětšinou zaoblený tvar a husté štětiny. To je to pravé na nanášení pudru. Dokáže vykouzlit hladkou a sjednocenou pleť. Štětec se hodí jak na nanášení kompaktních i sypkých pudrů.

Štětec na tvářenku

Tento štětec se používá k zvýraznění lícních kostí a takzvaného zdravíčka. Jeho tvar je menší a zkosený, tak aby kopíroval linii tváří.

Který štětec je na co?

Kabuki štětec

Je hustý štětec ze syntetických vláken se zakulacenými štětinami, které zaručují rovnoměrnou aplikaci. Lze jej použít na make-up, tvářenku, bronzer a rozjasňovač.

Štětce na oční stíny

Pro správné vystínování očí doporučuji mít tři štětce. Štětec na víčka, na záhyb oka a na linky. Štětec na víčka je plochý, zúžený a slouží k nanášení podkladového očního stínu. Štětec dokonale zvýrazní tvar očí a stíny jsou rovnoměrně naneseny.

Štětec na rty

Jde o úzký syntetický štětec, který nepohlcuje rtěnku či jiná líčidla. Díky jeho velikosti dokážete bezchybně vykreslit rty.