Štětce pro dokonalé líčení

3,8 5
4

Přejít na sekci článku:

Který štětec je na co?

Který štětec je na co?zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Štětců je celá škála. Každý má však svůj účel. Zde je vybráno pár z nich a jejich použití.

Štětec na make-up

Jedná se o štětec ze syntetických chlupů, které neabsorbují make-up. Štětec je plochý a se zužujícími se vlákny. Díky tomu je možné make-up rozetřít v celé ploše obličeje i v úzkých oblastech jako je nos, oči a linie vlasů. Hodí se na fluidní, pěnový i tuhý make-up.

Štětec na pudr

Tento štětec má povětšinou zaoblený tvar a husté štětiny. To je to pravé na nanášení pudru. Dokáže vykouzlit hladkou a sjednocenou pleť. Štětec se hodí jak na nanášení kompaktních i sypkých pudrů.

Štětec na tvářenku

Tento štětec se používá k zvýraznění lícních kostí a takzvaného zdravíčka. Jeho tvar je menší a zkosený, tak aby kopíroval linii tváří.

Který štětec je na co?

Kabuki štětec

Je hustý štětec ze syntetických vláken se zakulacenými štětinami, které zaručují rovnoměrnou aplikaci. Lze jej použít na make-up, tvářenku, bronzer a rozjasňovač.

Štětce na oční stíny

Pro správné vystínování očí doporučuji mít tři štětce. Štětec na víčka, na záhyb oka a na linky. Štětec na víčka je plochý, zúžený a slouží k nanášení podkladového očního stínu. Štětec dokonale zvýrazní tvar očí a stíny jsou rovnoměrně naneseny.

Štětec na rty

Jde o úzký syntetický štětec, který nepohlcuje rtěnku či jiná líčidla. Díky jeho velikosti dokážete bezchybně vykreslit rty.