Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Štětce pro dokonalé líčení

3,8 5
4

Štětce pro dokonalé líčení zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Jak docílíme dokonalého líčení? Odpovědí jsou kvalitními štětci. Kvalitní štětce se postarají téměř samy o precizní nalíčení. Vizážisté by se jistě bez nich neobešli. Jejich práce musí být dokonalá, ať ́už se jedná o fotografie, svatbu či televizní vystoupení. Možná si říkáte, že si poradíte pouze s vlastními prsty, bohužel ty nejsou nakloněny dekorativním kosmetickým pohybům. Make-up sice rozetřete, ale nedostane se do všech záhybů. Je také nutné si před každým nanášením umýt ruce. Navíc oční stíny či tvářenku si bez štětců nenanesete. A kvalitně vyrobené štětce jsou investicí, která se vrací. Dobře drží tvar, skvěle se s nimi pracuje a při správném zacházení vám vydrží opravdu dlouho.

Přejít na sekci článku:

Syntetický nebo přírodní štětec?

Syntetický nebo přírodní štětec? zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Kosmetické štětce můžeme rozdělit do dvou skupin a ty jsou definovány původem štětin.

Přírodní štětce

Pochází ze srsti zvířat, jako jsou například kozy, poníků, veverek, kance či například jezevce. Získávání těchto štětin má dva způsob a to je buď vyčesávání (které tak umožňuje Cruelty free)  či výrobní společnosti vykupují kůže s chlupy. Je třeba také brát v potaz cenu štětců. Jak už jsme psali, štětce jsou investicí, která se vyplatí. Tyto štětce jsou vhodné pro nanášení pudrových produktů. Ty čítají minerální make-up, přes tvářenky, bronzery, stíny až k sypkým korektorům.

Syntetické štětce

Tekutá a mastná textura produktů typu make-­up, krémové oční stíny či tekutý korektor vyžaduje společnost syntetických štětců. Tyto štětce mají jemné štětinky, které jsou vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku. Z nanášení podkladové báze se stane příjemné hlazení a navíc jsou díky svému původu vhodné i pro vegany!

Ze své zkušenosti vím, že je dobré si i připlatit. Kvalitní štětec lze pořídit za pár stovek, ale můžete platit i přes tisíc korun. Doporučuji si štětec před koupí osahat. Kvalitní produkt by měl být příjemný na dotek, nepelichat a jeho konečky jemné a sestřihnuté. Na denní líčení nejčastěji využívám sedm štětců. Štětec na make-up, pudr, tvářenku, rty, oční linky a dva na oční stíny, jeden na celou plochu víčka a druhý na vykreslení očního oblouku. Jejich pořízení vyjde dráž, ale výsledný look stojí za to.

Jak se o štětce starat?

Správná péče je základ. Důležitým pravidlem je čištění. Stejně tak jako o pleť, pravidelnou péčí o štětce se zbavujete prachu, bakterií, suché kůže a zbytků z make-upu. Čištění štětců není žádná věda. Budete potřebovat vodu a jemný šampon, ideální jsou tuhá i tekutá mýdla Dr.Bronner's. Štětce pouze vyperete, chloupky urovnáte do tvaru a necháte usušit v horizontální poloze. Nikdy je nesušte ve vertikální, jelikož voda steče k lepidlu a štětec začne pelichat. Tuto kúru aplikuji jednou týdně. Štětce krásně voní a můžu je v klidu používat, aniž by mi zbytky a nečistoty zanášely pleť.

Pokud potřebuji štětce jen rychle očistit, použiji květovou či pleťovou vodu. Nastříkám trochu na vatový tamponek a štětinky otřu. Tuto metodu používám pro štětce na oči, když potřebuji změnit barvu očních stínů pro vykreslení oka.