Štětce pro dokonalé líčení

3,8 5
4

Štětce pro dokonalé líčenízdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Jak docílím dokonalého nalíčení? Odpověď ́ je snadná … kvalitními štětci. Kvalitní štětce se postarají téměř samy o precizní nalíčení. Vizážisté by se jistě bez nich neobešli. Jejich práce musí být dokonalá, ať ́už se jedná o fotografie, svatbu či televizní vystoupení. Možná si říkáte, že si poradíte pouze s vlastními prsty. Také jsem si to kdysi myslela. Make-up sice rozetřete, ale nedostane se do všech záhybů. Je také nutné si před každým nanášením umýt ruce. Navíc oční stíny či tvářenku nanesete horko těžko prsty. Štětce, které jsou kvalitně provedeny, dobře drží tvar, skvěle se s nimi pracuje a při správném zacházení Vám vydrží opravdu dlouho.

Přejít na sekci článku:

Syntetický nebo přírodní štětec?

Syntetický nebo přírodní štětec?zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Kosmetické štětce můžeme rozdělit do dvou skupin, dle toho zda­li jsou chloupky syntetické či přírodní. Přírodní štětce jsou vyrobeny ze srsti zvířat, jako jsou například kozy, ze kterých je vyroben kabuki štětec od Logony. Tyto štětce jsou vhodné pro nanášení pudrových produktů, od minerálního make-upu , přes tvářenky, bronzery, stíny až k sypkým korektorům. Syntetické štětce jsou výborné pro tekuté a mastné produkty jako je make­up, krémové oční stíny či tekutý korektor. Štětce mají jemné štětinky, které jsou vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku. Z nanášení podkladové báze se stane příjemné hlazení, a jsou i pro vegany!

Ze své zkušenosti vím, že je dobré si i připlatit. Kvalitní štětec lze pořídit za pár stovek ale i za tisícovku. Doporučuji si štětec před koupí osahat. Kvalitní produkt by měl být příjemný na dotek, nepelichat a jeho konečky jemné a sestřihnuté. Na denní líčení nejčastěji využívám sedm štětců. Štětec na make-up, pudr, tvářenku, rty, oční linky a dva na oční stíny, jeden na celou plochu víčka a druhý na vykreslení očního oblouku. Jejich pořízení vyjde dráž, ale výsledný look stojí za to.

Jak se o štětce starat?

Správná péče je základ. Důležitým pravidlem je čištění. Stejně tak jako o pleť, pravidelnou péčí o štětce se zbavujete prachu, bakterií, suché kůže a zbytků z make-upu. Čištění štětců není žádná věda. Budete potřebovat vodu a jemný šampon, ideální jsou tuhá i tekutá mýdla Dr.Bronner. Štětce pouze vyperete, chloupky urovnáte do tvaru a necháte usušit v horizontální poloze. Nikdy je nesušte ve vertikální, jelikož voda steče k lepidlu a štětec začne pelichat . Tuto kůru aplikuji jednou týdně. Štětce krásně voní a můžu je v klidu používat, aniž by mi zbytky a nečistoty zanášely pleť. Pokud potřebuji štětce jen rychle očistit, použiji květovou či pleťovou vodu. Nastříkám trochu na vatový tamponek a štětinky otřu. Tuto metodu používám pro štětce na oči, když potřebuji změnit barvu očních stínů pro vykreslení oka.