Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Dr. Bronner's s mandlemi

Recenze: Dr. Bronner's s mandlemi Tuhé mandlové mýdlo Dr. Bronner je univerzálním pomocníkem na mytí pokožky obličeje i těla a také vlasy.
Hana Bartušková
2,5 5
2

Recenze: Dr.Bronner s mandlemi zdroj: biooo.cz

Na těchto Bronnerech je nejlepší jedna věc. Prostě to zabalíte, někde v divočině vybalíte, v kosmetické taštičce to skoro nezabere žádné místo a nahradí vám to pleťový gel, sprchový gel, holící pěnu, šampon a v případě nouze to i odlíčí nebo vyčistí zuby. No a když už jste tedy jako v té divočině, tak vám to umyje i nádobí, vypere prádlo a díky přírodnímu složení to navíc neuškodí ani přírodě. Což tedy nechci tvrdit, že Bronnera jedině pod stan... jako ono i v tom hotelu na dovolené nebo prodlouženém víkendu je to s ním super. A nejlepší na tom mandlovém je, že voní jako marcipán.

Uznávám, že tradičnější jsou v tomto asi tekutá Dr.Bronner’s All-One mýdla. Ale nenechte se zmást i tuhá verze toho zvládne hodně. Nahradí sprchový gel. Bez problémů. A klidně se s mýdlem zvládnete i oholit. Díky celkem výživnému složení bohatému na samé přírodní oleje nevysušuje. Možná úplně suchá pokožka z toho nebude odvázaná, i když na druhou stranu... možná bude, mýdlo nedráždí a nezanechá pokožku o číslo menší. Spíš jen tak jemně hebkou a hedvábnou. No a voní jako marcipán.

Dokáže odlíčit. Sice tedy voděodolnou řasenku a super odolné linky to nezvládne úplně stoprocentně, ale na takový ten běžný provoz s trochou make-upu, tvářenky, decentními očními stíny... no to s Bronnersy dáte bez problémů. Stejně tak mýdlo nahradí čistící pleťový gel, fakt se toho nebojte, ta pověra, že mýdlo na obličej nepatří, je prostě s přírodním složením jen hloupou pověrou. No a navíc ten mandlový Dr.Bronner’s voní jako marcipán.

Recenze: Dr.Bronner s mandlemi

Uznávám tedy, že tekutá All-One varianta je na vlasy asi lepší. Snadněji se aplikuje a rychleji se smývá. Ale i obyčejná kostka mýdla šampon dokáže nahradit. Obsahuje opravdu hodně olejů, třeba trošku toho kokosového, olivového nebo jojobového. Což ve výsledku, trošku paradoxně, je docela výživná pecka a jemné vlasy to může i zatížit. To byste od mýdla asi nečekali, co? Ale umyje špínu a pot a navíc nahradí vlastně i kondicionér, v nouzi prostě kámoš, jak když najdeš. Velká škoda je, že ten marcipán nevoní z vlasů. Víte, jak by to bylo boží?

I když známější v tomto ohledu je asi tekutá varianta All-One, tak ani tuhé mýdlo Dr.Bronner’s se stydět za nic nemusí. Pokud už si ho zabalíte do kosmetické taštičky a vydáte se na výlet, tak se nemusíte bát, že se někde něco vylije a že vás na letišti budou skenovat kvůli tekutinám v příručním zavazadle obzvlášť důkladně. A taky vám moc hezky mandlově až marcipánově provoní kosmetickou taštičku.

Jo a už jsem se zmínila, že to mýdlo moc pěkně voní? Mandlově až marcipánově. Jen škoda, že se vůně na pokožce neudrží...