Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Annemarie Börlind – 2. část luxusní přírodní péče na míru každé pleti

Annemarie Börlind – 2. část luxusní přírodní péče na míru každé pleti Značka Annemarie Börlind patří už od roku 1959 mezi průkopníky v oboru přírodní kosmetiky.
Jana Konečná
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Combination Skin – řada pro smíšenou až mastnou pleť

Combination Skin – řada pro smíšenou až mastnou pleť zdroj: annemarieborlind.cz

Řada Combination Skin je určena pro smíšenou a mastnou pleť. Dodává jí vyváženou péči tak, aby ji co nejvíce přiblížila normálnímu typu pleti. Základem je především důkladné, ale zároveň šetrné očištění pleti, pořádná dávka hydratace a postupné snižování činnosti mazových žláz. Výsledkem je krásně matná pleť bez lesklých, ale i zbytečně přesušených míst, zkrátka pleť v rovnováze.

Čisticí aktiv-gel

Čisticí aktiv-gel je prvním krokem v péči o pleť – čištění. Jak už jeho název napovídá, má gelovou konzistenci. Je velice příjemný na pokožce a kromě hloubkového očištění pleti má na starosti postarat se i o nastartování hloubkové hydratace. Takže během čištění zažijete opravdu osvěžující pocit a po smytí aktiv-gelu se opravdu nemusíte bát nadměrně vysušené pleti a nepříjemného pnutí, jako tomu bývá u některých jiných čisticích gelů na mastnou pleť. Obsažené výtažky z vilínu se navíc postarají o případné podráždění a zároveň z dlouhodobějšího hlediska redukují tvorbu mazu a taktéž stahují rozšířené póry.

Pleťové tonikum

Pleťové tonikum v této řadě má především zmatňující funkci, působí taktéž protizánětlivě a pleť připravuje na ošetření krémem, aby z něj vstřebala maximum účinných látek. Na rozdíl od gelového tonika z řady Rose Dew má toto tonikum klasickou tekutou konzistenci. Nanášejte jej proto pomocí tamponku nebo si trochu nalijte do dlaně, rozetřete na pleť a jemně vklepejte prsty. Používejte jej ráno i večer po vyčištění pleti.

Lehký denní fluid

Lehký denní fluid má lehkou a jemnou konzistenci, takzvanou mikro-emulzi, která je vytvořená tak, aby se svojí strukturou co nejvíce přizpůsobila pleti. Denní fluid se proto výborně beze zbytku vstřebává. Díky tomu pleť vstřebá i maximální množství živin. Fluid nezanechá na pleti ani nepříjemný ulepený film, což speciálně mastnější pokožka velice ocení, a navíc je fluid velice vhodný i jako podklad pro make-up. Díky rychlému vstřebání fluidu navíc nemusíte nijak dlouho s nanášením make-upu otálet. Lehký denní fluid obsahuje mimo jiné výtažky z mořských řas a zeleného čaje, které pleti dodávají hydrataci po celý den a s obsaženými antioxidanty pleť také po celý den chrání, posilují a působí i jako prevence předčasného stárnutí.

Noční krém

Na noc i trochu mastnější typ pleti potřebuje trochu hutnější výživu. Noční krém z řady Combination Skin je vyroben na stejném principu mikro-emulze jako jeho denní kolega - Lehký fluid. Díky tomu se i přes svou lehce hutnější konzistenci taktéž velice rychle vstřebá a nezdrží vás, když chcete co nejdřív zalehnout do postele. Zároveň se nemusíte bát ani nadměrného přemaštění pokožky nebo ucpaných pórů.