Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Ovocné orgie nejen na talíři

Ovocné orgie nejen na talíři Dejte své pleti ovoce plné vitaminů.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Ovocné orgie nejen na talíři zdroj: pixabay.com

V létě chutná ovoce jinak. Je sladké, plné šťávy, ještě plnější sluníčka a nejplnější všeho léta kolem. Zakousnete se a utopíte se v chuti šťávy i sladké dužiny. Začne to sezónou jahod a třešní, pokračuje to s melouny, borůvkami a malinami, pak přijdou ostružiny a hrušky a nakonec na podzim padají zralá jablíčka a tmavě modré švestky. Plné vitaminů, plné zdraví a plné chuti. A teď zkuste přenést všechnu tu letní ovocnou krásu i do své péče o pleť. Ovoce totiž nemusíte jenom jíst, protože vám chutná. Ovoce vám dodá vitaminy a prospěje vaší pleti. Zevnitř i zvenku.

Upgradujte svou hru o vitaminy, protože léto se přehouplo do své druhé poloviny a zima přichází. No dobře, zima je ještě daleko, ale nadopovat se vitaminy můžete už teď. Jak na to? No přece se superovocem. Acerola patří k tzv. superpotravinám, což znamená, že v minimálním množství koncentruje maximální sílu vitaminů. V případě aceroly jde hlavně o vitamin C, ale i A a B. Polévková lžíce denně jako doplněk stravy vám dodá fyzickou a psychickou odolnost a pomůže vám vyrovnat se se stresem. Dáváte přednost v létě čerstvému ovoci? To určitě schvalujeme. Acerolou v prášku můžete vylepšit třeba kaši s ovocem, ovocné nebo zeleninové smoothie, saláty nebo třeba obyčejný bílý jogurt. A acerolu si určitě schovejte na podzimní měsíce, to vás posílí proti chřipkám, nachlazení a podpoří obranyschopnost organismu.

Navíc prášek acerola vám poslouží i při péči o pleť. Jako doplněk stravy posiluje pleť nejen zevnitř, ale také můžete prášek přisypat i do domácích pleťových masek. Do misky dejte jednu lžičku prášku acerola, jednu lžičku zeleného jílu a pár kapek rostlinného oleje, doporučujeme šípkový, arganový nebo třeba jojobový. Smíchejte s malým množstvím vody a nechte směs chvilku odstát. Nanášejte na suchou a čistou pleť, nechte působit do zaschnutí a poté smyjte studenou vodou. Masku používejte jednou týdně, vždy večer. Vitamin C v sušené acerole slouží jako antioxidant a posiluje pleť proti stárnutí, zároveň působí i proti pigmentovým skvrnám a může mírně oslabit kůži proti sluníčku. Proto masku aplikujte vždy večer a také používejte důsledně opalovací krém.

Plný vitaminů nemusí být jen váš talíř, ale i koupelna. Třeba díky pečující kosmetice od značky Mossa. Pochází z dalekého Lotyšska, kde slunce v létě skoro nezapadá, zatímco v zimě se ukáže jen na chviličku. Tato kosmetika je plná výtažků a extraktů ze severského ovoce: borůvky, šípky, ostružiny, maliny nebo moruška a najdete tam toho ještě víc. Produkty jsou plné toho letního sluníčka a také zimní síly, kterou všechny rostliny na severu potřebují, aby přežily dlouhou zimu. A všechno to koncentrované ovoce najdete v kosmetice Mossa. Vyberte si z jejího sortimentu a postavte si ovocnou péči přesně pro váš typ pleti.