Ovocné orgie nejen na talíři

5,0 5
1

Ovocné orgie nejen na talířizdroj: pixabay.com

V létě chutná ovoce jinak. Je sladké, plné šťávy, ještě plnější sluníčka a nejplnější všeho léta kolem. Zakousnete se a utopíte se v chuti šťávy i sladké dužiny. Začne to sezónou jahod a třešní, pokračuje to s melouny, borůvkami a malinami, pak přijdou ostružiny a hrušky a nakonec na podzim padají zralá jablíčka a tmavě modré švestky. Plné vitaminů, plné zdraví a plné chuti. A teď zkuste přenést všechnu tu letní ovocnou krásu i do své péče o pleť. Ovoce totiž nemusíte jenom jíst, protože vám chutná. Ovoce vám dodá vitaminy a prospěje vaší pleti. Zevnitř i zvenku.

Upgradujte svou hru o vitaminy, protože léto se přehouplo do své druhé poloviny a zima přichází. No dobře, zima je ještě daleko, ale nadopovat se vitaminy můžete už teď. Jak na to? No přece se superovocem. Acerola patří k tzv. superpotravinám, což znamená, že v minimálním množství koncentruje maximální sílu vitaminů. V případě aceroly jde hlavně o vitamin C, ale i A a B. Polévková lžíce denně jako doplněk stravy vám dodá fyzickou a psychickou odolnost a pomůže vám vyrovnat se se stresem. Dáváte přednost v létě čerstvému ovoci? To určitě schvalujeme. Acerolou v prášku můžete vylepšit třeba kaši s ovocem, ovocné nebo zeleninové smoothie, saláty nebo třeba obyčejný bílý jogurt. A acerolu si určitě schovejte na podzimní měsíce, to vás posílí proti chřipkám, nachlazení a podpoří obranyschopnost organismu.

Navíc prášek acerola vám poslouží i při péči o pleť. Jako doplněk stravy posiluje pleť nejen zevnitř, ale také můžete prášek přisypat i do domácích pleťových masek. Do misky dejte jednu lžičku prášku acerola, jednu lžičku zeleného jílu a pár kapek rostlinného oleje, doporučujeme šípkový, arganový nebo třeba jojobový. Smíchejte s malým množstvím vody a nechte směs chvilku odstát. Nanášejte na suchou a čistou pleť, nechte působit do zaschnutí a poté smyjte studenou vodou. Masku používejte jednou týdně, vždy večer. Vitamin C v sušené acerole slouží jako antioxidant a posiluje pleť proti stárnutí, zároveň působí i proti pigmentovým skvrnám a může mírně oslabit kůži proti sluníčku. Proto masku aplikujte vždy večer a také používejte důsledně opalovací krém.

Plný vitaminů nemusí být jen váš talíř, ale i koupelna. Třeba díky pečující kosmetice od značky Mossa. Pochází z dalekého Lotyšska, kde slunce v létě skoro nezapadá, zatímco v zimě se ukáže jen na chviličku. Tato kosmetika je plná výtažků a extraktů ze severského ovoce: borůvky, šípky, ostružiny, maliny nebo moruška a najdete tam toho ještě víc. Produkty jsou plné toho letního sluníčka a také zimní síly, kterou všechny rostliny na severu potřebují, aby přežily dlouhou zimu. A všechno to koncentrované ovoce najdete v kosmetice Mossa. Vyberte si z jejího sortimentu a postavte si ovocnou péči přesně pro váš typ pleti.