Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

17 kosmetických tipů a triků pro jarní období

17 kosmetických tipů a triků pro jarní období Rozzařte svou pokožku na jaro.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Jaro v kosmetice zdroj: pexels.com

Občas to tak venku ještě nevypadá, ale jaro začalo. A brzy bude teplo, sluníčko a krásně. Na čase odhalit pokožku a rozzářit pleť pro krásné jarní počasí. Ale jak na to? Možná takové ty všeobecné poučky znáte. Lehčí krém, lehčí make-up, přidat opalovací krém a vytáhnout v líčení jarní zářivé barvy. Ale co když to vaší pleti vlastně nevyhovuje?

Co když máte pokožku pořád suchou a ten lehčí krém je pro vás málo? A nebo sice používáte opalovací krém, ale pokožku máte pořád bledou a ta nezdravá barva vám vůbec nesvědčí? Univerzální rada pro svěže rozzářenou jarní pokožku neexistuje. Ale co takhle 17 malých rad, ze kterých si vybere každý a které možná přinesou nějaký ten rozdíl. A víte, že občas stačí jenom změnit maličko a ten přechod ze zimy do teplejšího počasí bude pro pleť mnohem snadnější?

Přejít na sekci článku:

Pro svěží pleť

Barevné balzámy na rty Dizao zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Vrstvěte. Už jste si pořídili lehčí krém na léto, ale přijde vám, že máte občas ještě stále suchou zimní pleť? Namažte si krém vícekrát. Nezkoušejte dávat víc krému v jednom kroku, tak se špatně vsákne. Raději namažte dvě lehké vrstvy za sebou třeba v minutovém odstupu. Krém se lépe vsákne a dá pleti víc.

Sérujte. Stejně tak můžete výživnost krému zvýšit, pokud si pod něj namažete hydratační nebo výživné sérum. Hlavně hydratační sérum by mělo být až povinností. Hydrataci na jaře a v létě pleť potřebuje. V kombinaci s krémem pak sérum poskytne pleti dokonalé pohodlí a nadstandardní péči.

Mažte večer. Stále vám to nestačí? Máte stále suchou pleť, která pne a je suchá? Namažte si něco výživného večer. Tak dáte pleti celou noc pro získání maximálního množství všech účinných látek z výživného a hutného krému. Zároveň se krém nemusí hned vsáknout a nemusí vám vyhovovat ani pod makeup.

Ráno pleť peelingujte. Peeling může být dobrý sluha, ale zlý pán. Je proto důležité si vybrat ten správný. Během jara a léta je lepší peelingovat jemněji a upřednostnit mechanický peeling, protože ty chemické můžou způsobovat hyperpigmentaci a vznik pigmentových skvrn ze sluníčka.

Peeling z kuchyně. Pro jarní a letní období je nejlepší šetrný a jemný peeling, který nevysušuje a nenarušuje pleť. A takový najdete klidně i ve špajzu. Ovesné vločky smíchejte s troškou vody, naneste na pleť a jemnými krouživými pohyby smyjte. Vločky jsou jemné, zároveň pokožku i uklidňují, zatímco nenápadně odstraňují suchou kůži. A můžete je používat klidně každé ráno.

Balzám na rty. Nezdá se to, ale rty patří mezi velmi namáhaná místa. I na jaře. Takže určitě nezapomínejte na balzám na rty. Na jaře to chce něco výživného, ale svěžího. Co takto vyzkoušet tónovací balzámy na rty od Dizao? Jsou hravé, jsou barevné skoro jako rtěnka, ale zároveň o rty pečují nepřekonatelnou silou.