Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

20x o citlivé pleti

20x o citlivé pleti Postarejte se o svou citlivou pleť.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

5 přírodních látek pro citlivou pleť

5 přírodních látek pro citlivou pleť zdroj: shutterstock.com

Bambucké máslo. Univerzální všelék z přírodního světa. Pomůže přirozeně pokožce doplnit chybějící ochrannou vrstvu. Skvěle zklidňuje, vyživuje, vsakuje se pomalu a má dlouhodobý účinek. Bambucké máslo tak najdete v mnoha denních krémech pro citlivou pleť.

Mandlový olej. Je stejně jemný jako bambucké máslo. Vhodný pro úplně malé děti i novorozence a pomáhá zklidňovat kožní problémy. Zároveň vyživuje a dodává pleti chybějící ochranu. Mandlový olej je tak velmi často součástí kosmetiky určené pro citlivou pleť, jako je například mandlová řada od Weledy.

Oves. Ovesné otruby patří k tajným receptům našich babiček na zklidnění pleti. Oves je plný vitaminů a minerálů, obsahuje zinek. Nejen zklidňuje, ale také umí pokožku posílit. 

Přírodní vosk. Včelí, karnaubský, kandelila. Vosk slouží jako vnější ochrana. Vytváří na pokožce film, který dokáže nahradit a posílit bariérovou vrstvu kůže. Předchází se tak podráždění a začervenání. 

Růže. Růžová voda, růžový olej nebo růžový vosk. Růže pomáhá harmonizovat pleť, a posiluje ji tak proti vnějším vlivům. Výtažek z damašské růže najdete například v čistící pěně Coslys, která nejen odlíčí, ale zároveň zjemní a vyživí namáhanou citlivou a suchou pokožku.