Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

20x o citlivé pleti

20x o citlivé pleti Postarejte se o svou citlivou pleť.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Pomozte své pleti sami na 5 způsobů

Pomozte své pleti samy zdroj: shutterstock.com

Jemný ovesný peeling. S peelingem to není lehké, protože najít takový, který by vyhovoval citlivé pleti, je často skoro nemožné. Peeling musí být jemný, zklidňující, měl by nejen šetrně obrousit, ale také zabránit vysušování. Z domácích peelingů doporučujeme mleté ovesné vločky. Stačí jen smíchat s vodou a krouživými pohyby nanést na pleť. Citlivěji už to snad nejde. Vločky mají abrazivní účinek, čistí a zároveň zklidňují.

Výživná koupel. Dopřát si horkou lázeň není s citlivou pletí jednoduché. Teplá voda totiž narušuje ochrannou vrstvu, přesně tu, která citlivé pleti chybí, a může tak podráždit pokožku. Ale koupání se úplně vzdávat nemusíte, jen zkuste do vody přidat některou z výživných přísad. Třeba mandlový olej.

Uklidňující koupel. Ještě většího stupně relaxace dosáhnete s mléčnou koupelí. Smíchejte hrnek drcených ovesných vloček, 2 hrnky mléka a půl hrnku medu. Tuto směs přidejte do horké vody a dopřejte si uklidňující koupel. Ovesné vločky dodají pleti vitaminy a minerály, které ji posílí. Med pokožku regeneruje a mléčné kyseliny ji zanechají tak jemnou a hebkou na dotek. Už se nebudete chtít koupat jinak.

Posilujte pleť zevnitř. Své pleti hodně pomůžete i zdravou stravou. Pokožku je vhodné totiž posílit zvnitřku. Zařaďte do jídelníčku potraviny bohaté na antioxidanty, jako jsou třeba borůvky a další lesní plody, citrusové plody, brokolice nebo špenát. Přestaňte také svou pleť oslabovat vy sami a alespoň omezte kouření, nebo raději rovnou kouřit přestaňte.

Mějte bambucké máslo vždy po ruce. Jsou prostě takové dny, ať už se snažíte jakkoliv, tak se to vaší pleti nelíbí. Možná je jí teplo, možná je jí zima, možná se jí jen zrovna dneska nelíbí váš pleťový krém. A tak zčervená a svědí. Pro takové případy mějte vždy po ruce osvědčený uklidňující krém, jako je třeba bambucké máslo. To můžete použít na obličej i pokožku celého těla.