Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

20x o citlivé pleti

20x o citlivé pleti Postarejte se o svou citlivou pleť.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

5 výrobků, které citlivá pleť potřebuje

5 výrobků, které citlivá pleť potřebuje zdroj: shutterstock.com

Jemnou sprchu. Problém s mytím citlivé pleti je ten, že voda a sprchové gely většinou vysušují. Tím se kůže více dráždí a citlivé pleti to neprospívá. Mýdla značky Dr. Bronner's jsou vyráběna v soulasu s přírodou i citlivou pletí.

Okamžité zklidnění. Podrážděná pleť potřebuje často pomoc SOS. Hydratační maska pro suchou a citlivou pleť Coslys nejen zklidňuje, ale také posiluje pokožku proti dalšímu podráždění. Květové vody, bambucké máslo a rostlinné oleje suchou pokožku navrací do rovnováhy a vyživují.

Ochranu. Citlivou a přecitlivělou pokožku je třeba mazat, vždy a všude. Tak, aby nedocházelo k jejímu zbytečnému podráždění. Často nejvíce trpí ruce, které jsou vystaveny vnějšímu prostředí nejčastěji. 

Čistý make-up. Ani s citlivou pokožkou se make-upu vzdávat nemusíte. Musíte jen najít dostatečně šetrný make-up, který nejen zakryje nedokonalosti, ale také pokožku posílí a zbytečně nezatíží. Hledejte make-up bez umělých parfemací, bez silikonů a dalších dráždivých složek. Skvěle funguje třeba minerální kosmetika.

Šetrné odlíčení. Make-up je pak třeba každý večer odlíčit. Citlivou pleť můžete odlíčit dvoufázovým odličovačem,  pleťovým mlékem nebo čistícím krémem, které zbytečně nevysušují, ale dokáží odstranit veškerý make-up. Dobrý pomocníkem pro citlivou pleť jsou také konjac houbičky. Ty fungují na principu čistě přírodních vlastnosti rostliny zmijovce a není potřeba žádných dalších přípravků.