20x o citlivé pleti

5,0 5
2

20x o citlivé pletizdroj: shutterstock.com

Citlivá pleť je taková menší mrcha. Občas to totiž vypadá, že si dělá co chce. A nejčastěji je taková pleť červená, protože ji už zase něco podráždilo. Při péči o citlivou pleť je proto nutné sahat po dostatečně jemné a šetrné kosmetice, která pleť uklidní a dále nepodráždí.

Také je nutno myslet na to, že citlivá není typ pleti. A citlivou se může stát vlastně jakýkoliv typ pleti, i když nejčastěji se setkáme se spojením citlivé a suché pokožky. Citlivou pleť také můžete získat se stárnutím kůže nebo pod vlivem nepříznivého okolního prostředí. Stačí pár špatných vlivů a vaše pleť může začít reagovat na tyto podněty přecitlivěle. Určitě se proto vyplatí vědět o citlivé pleti co nejvíce.

Přejít na sekci článku:

5 příznaků citlivé pleti

5 příznaků citlivé pletizdroj: shutterstock.com

Snadno zčervená. Citlivá pleť je červená vlastně pořád. Venku je zima? Červená. Nebo je naopak doma moc teplo? Červená. Poškrábaly jste si pleť třeba příliš drsným peelingem? Červená. Namazaly jste se krémem s nějakou agresivní složkou? Červená. A občas vám pleť zčervená jen tak, vlastně bez důvodu.

Je suchá a šupinatá. Citlivé pleti chybí ochranná vrstva. Narušená bariérová vrstva přispívá k tomu, že pleť ztrácí vodu a zároveň do pleti proniká velké množství agresivních látek zvenku, jako jsou třeba parfémované složky, umělá barviva nebo další chemické látky. Pleť je velmi snadno podrážděná, navíc je suchá a můžou se tvořit šupinky.

Občas svědí nebo pálí. Nebo klidně obojí. Krom toho, že pleť zčervená, tak často může svědit. Tento problém se objevuje především u pokožky na těle a pokud se příliš často myjete agresivními mycími gely nebo mýdly.

Nemůžete na ní namazat cokoliv. Musíte si prostě dávat pozor na složení. Parfemace, barviva nebo sulfáty. Z přírodních látek citlivá pleť špatně snáší množství esenciálních olejů nebo rostlinných extraktů. Prostě si musíte umět vybrat ten správný krém.

Často se na vás zlobí. A je podrážděná. Vůbec k tomu nemusí mít důvod. Citlivá pleť totiž není v rovnováze, tím, že je narušena svrchní bariérová vrstva, je pleť vystavena všem vnějším vlivům, a tak se prostě zlobí. Na celý svět.