Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 tipy jak si prodloužit léto

4 tipy jak si prodloužit léto S pomocí kokosového oleje a mořské soli můžete ve své koupelně vyvolat letní atmosféru i uprostřed zimy.
Jana Konečná
4,0 5
1

4 tipy jak si prodloužit léto zdroj: shutterstock.com

Toto léto bylo extrémně horké (zanadával si na něj v určité chvíli snad každý), typicky bezstarostné a zároveň jako vždy hrozně rychle uteklo. Podzim je tu. A v patách mu běží i zima, během které si většina z nás nostalgicky zavzpomíná na dlouhé a teplé letní noci a všechny ty další věci, které si během léta užíváme.

Co evokuje léto vám? Plno čerstvého sezónního ovoce a zeleniny? Ovocné saláty ke snídani a zeleninové k večeři? Dlouhé podvečerní procházky nebo počítání hvězd s lahví dobrého vína na dece? Koupání, opalováním, moře? Nebo snad všudypřítomná dobrá nálada a nespoutaný příval energie? Některé věci jsou nenahraditelné. Jiné si můžete s pomocí pár triků připomenout a prodloužit si tak léto.

1Vitamin D – všichni to známe – spolu s létem se do našich žil jakoby vlila nová energie. Máme chuť sportovat, hlavou nám víří spousta kreativních nápadů a nejsme k zastavení. Jedeme si na energické vlně vitaminu D, kterým sluneční paprsky naše těla dopují. Všechny ty podzimní deprese a jarní únavy mohou být způsobeny tím, že nám chybí sluneční záření, jeden z nejvýznamnějších zdrojů vitaminu D. Během zimy je sice skvělé si zaletět vyhřát kosti a doplnit chybějící vitamin D do teplých krajin, nicméně ne každý si tento luxus může dopřát. Jak si tedy udržet dostatečnou hladinu vitaminu D? Výborným zdrojem vitaminu D, s nímž můžete přežít zimu, je také rybí olej, který navíc obsahuje nenasycené mastné kyseliny, jenž jsou důležité pro naši paměť a celkovou mozkovou činnost. Rybí olej je také výborný při problémech s pozorností a celkově s učením.

4 tipy jak si prodloužit léto

2Opalovací krém – vůně jsou jedním z nejsilnějších vyvolávačů vzpomínek. Nevím jak vy, ale já jakmile ucítím vůni opalovacího krému, tak si hned vybavím opalování na dece u bazénu nebo na pláži u moře. S používáním opalovacích krémů totiž nemusíte skončit s posledním prázdninovým dnem. Ono i podzimní a zimní slunce zvládne pokožku nemile podráždit. Tónovací opalovací krém vaší pleti kromě ochrany a potřebné výživy dodá i jednotný, zdravě prozářený odstín a prodlouží krásný vzhled vašeho letního opálení.

3Tropický ráj v koupelně. Ve vyhřáté koupelně vytvoříte letní atmosféru velice snadno. Do horké vany přisypte mořskou sůl a užívejte si slanou vůni, která vaši mysl rázem přenese přímo na pláž a vaši napuštěnou vanu přetvoří v malé domácí moře. Navíc tak i prodloužíte ozdravný proces, kterým si vaše pokožka na dovolené u moře procházela. Dodáte jí totiž spoustu minerálů, které jsou důležité pro její správnou funkci. Blahodárných účinků mořské soli a vody si tak v instantní podobě můžete užívat každý den. Po koupeli nastává čas na pořádné mazání a výživu. Kokosový olej je výborný nejen jako mazání na celé tělo, ale i jako balzám na vlasy, nebo si s ním můžete vyčistit i zuby. Sladká vůně kokosu vám připomene exotické drinky z plážového baru. Pokud vám vůně kokosu pro vyvolání vzpomínek na léto nestačí, můžete se poohlédnout po kokosovém oleji ovoněném dalšími tropickými vůněmi. Značka Reniu Fiji jich nabízí spoustu. Vybírat můžete ze sladkého vodního melounu, tropického ananasu, květinové plumérie či gardénie. Jen pozor, parfemovaným kokosovým olejem si zuby nečistěte. Na tuto činnost si vyberte favorita nejlépe mezi těmi z kategorie bio.

4 tipy jak si prodloužit léto

4Miniléto do kabelkyDizao balzám, malý povzbuzovač nálady, který nejen svou šťavnatou vůní, ale také rafinovanou zmrzlinovou příchutí přivolá vzpomínky na léto a bude vám po ruce kdykoliv se na vás začne snášet šedivý podzimní splín. Schovává se v malé tubičce a můžete jej tak vzít kamkoliv s sebou. Kromě nádherné vůně má samozřejmě i výborné výživné vlastnosti, které ochrání křehkou pokožku vašich rtů před podzimními plískanicemi. Pokud zvolíte barevnou verzi, rozzáříte šedé podzimní ulice a zlepšíte náladu nejen sobě.