Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Akné

5.0 5
5

Přejít na sekci článku:

Akné z pohledu čínské medicíny

Akné z pohledu čínské medicíny zdroj: shutterstock.com

Podle čínské medicíny je náš obličej takovou mapou, ve které lze podle oblasti se zvýšeným výskytem pupínků vyčíst, jaká nemoc či problém vaše tělo sužuje.

Čelo – množství pupínků na čele znamená, že je něco v nepořádku se zažívacím systémem. Trpíte na zácpu nebo naopak na průjem? Jíte hodně průmyslově zpracované potravy, jednoduchých cukrů a mouky? Potom vám vaše střeva skrz akné na čele dávají vědět, že by potřebovala pročistit.

Mezi obočím – nečistá pleť mezi obočím značí problémy s játry, které mohou mít problém s tím, že nestíhají tělo zbavovat škodlivých látek při zvýšené konzumaci soli, alkoholu, mastných jídel, mléčných výrobků, či při užívání hormonální antikoncepce.

Kolem očí – drobné pupínky kolem očí často poukazují na problémy s ledvinami, obzvláště pokud se k nim přidají i tmavé kruhy pod očima.

Nos – pupínky na nose upozorňují na problémy se srdcem a oběhovým systémem. Můžete mít třeba vysoký tlak a nezdravě vysoký cholesterolu.

Tváře – problematická periferní část obličeje signalizuje problémy s plícemi. Což může být způsobeno například kouřením, životem v prostředí se znečištěným ovzduším. Také může upozorňovat na zatím neprojevené dýchací alergie.

Brada a okolí rtů – v této oblasti se komedony tvoří při hormonální nerovnováze a také stresu, který s hormony úzce souvisí.

I pokud na vás některý popis jasně sedí a poznáváte se v tom, že se vám pupínky tvoří stále na tom samém místě, nemusí to zrovna nutně znamenat, že máte nemocný orgán, který je s tou oblastí spojený. Může se také stát, že se obličeje na inkriminovaném místě během dne často dotýkáte a zanášíte si tam tak bakterie.