Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Akné

Akné Na akné, černé tečky, komedony a jiné problémy nemusí trpět jenom mastící se pleť.
Jana Konečná
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Akné z pohledu čínské medicíny

Akné z pohledu čínské medicíny zdroj: shutterstock.com

Podle čínské medicíny je náš obličej takovou mapou, ve které lze podle oblasti se zvýšeným výskytem pupínků vyčíst, jaká nemoc či problém vaše tělo sužuje.

Čelo – množství pupínků na čele znamená, že je něco v nepořádku se zažívacím systémem. Trpíte na zácpu nebo naopak na průjem? Jíte hodně průmyslově zpracované potravy, jednoduchých cukrů a mouky? Potom vám vaše střeva skrz akné na čele dávají vědět, že by potřebovala pročistit.

Mezi obočím – nečistá pleť mezi obočím značí problémy s játry, které mohou mít problém s tím, že nestíhají tělo zbavovat škodlivých látek při zvýšené konzumaci soli, alkoholu, mastných jídel, mléčných výrobků, či při užívání hormonální antikoncepce.

Kolem očí – drobné pupínky kolem očí často poukazují na problémy s ledvinami, obzvláště pokud se k nim přidají i tmavé kruhy pod očima.

Nos – pupínky na nose upozorňují na problémy se srdcem a oběhovým systémem. Můžete mít třeba vysoký tlak a nezdravě vysoký cholesterolu.

Tváře – problematická periferní část obličeje signalizuje problémy s plícemi. Což může být způsobeno například kouřením, životem v prostředí se znečištěným ovzduším. Také může upozorňovat na zatím neprojevené dýchací alergie.

Brada a okolí rtů – v této oblasti se komedony tvoří při hormonální nerovnováze a také stresu, který s hormony úzce souvisí.

I pokud na vás některý popis jasně sedí a poznáváte se v tom, že se vám pupínky tvoří stále na tom samém místě, nemusí to zrovna nutně znamenat, že máte nemocný orgán, který je s tou oblastí spojený. Může se také stát, že se obličeje na inkriminovaném místě během dne často dotýkáte a zanášíte si tam tak bakterie.