Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Bio kosmetika, kterou milují i muži

Bio kosmetika, kterou milují i muži zdroj: shutterstock.com

Nikdy nikdo neřekl, že s muži je to jednoduchý. To samé nikdy nikdo neřekl o ženách. Člověk tak má celý život na to, aby se s tím druhým pohlavím naučil pracovat a žít. Pokud navíc chcete svou mužskou polovičku naučit na přírodní verzi kosmetiky, je potřeba vytasit se už ze začátku s výrobky, které mají smysl a které u muže uspějí. Biooo našlo pár malých bezbolestných vychytávek, které nadchnou nejednoho muže.

Sprchové oleje

Víme, že sprchové oleje nenarušují kožní film, pokožce dodávají na vláčnosti a slouží zároveň i jako tělové mléko. Netřeba dodávat, že jde o velkého pomocníka v případě lupénky. Přinést domů sprchový olej chlapovi, co si libuje v agresivních pěnách konvenční kosmetiky, je známka odvahy, kde úspěch leží v diplomacii a taktu.

Víme, že nejde o žádnou mastnou záležitost a že díky sortimentu si vybere i smíšená a problematická pleť, je to však pořád něco hodně nového. Jak jsme zjistili při našem testování v „terénu“, muži jsou k olejům dosti skeptičtí, nicméně je nakonec vyzkouší.

„Vonělo to hezky, ale chyběla mi pěna. Říkal jsem si, že bez ní to určitě špatně myje, a tak jakmile jsem lahvičku dodělal, běžel jsem do drogerky pro sprcháč. A tam to najednou začalo! Vyšel jsem ze sprchy a měl pocit, že se okamžitě suchostí začnu loupat. Nakonec jsem tak běžel zase pro mycí olej, který byl po sprcháči úžasný balzám.“

Velice oblíbené jsou pak u mužů citrusové vůně, vůně tea tree, rakytník či mojito.

Masážní oleje na holení

To, že se dají neutrální masážní oleje použít na holení, už vykoumali mnozí muži sami bez ženské pomoci. A jak jsme zjistili, jde o výborný doplněk ke klasickým holícím pěnám či gelům.

Vrstvička oleje společně s běžnou pěnou na holení pomůže vousy změkčit, předchází tak podráždění a pořezání tváře.

Jedna věc na všechno

Ukázalo se, že muži milují jeden výrobek na celého člověka. Tady už se nám sice názory různily, nicméně čím větší míra využití, tím větší oblíbenost nejen na cestách.

V první lajně nám tak vyhrávají univerzální tekutá mýdla Dr. Bronner´s, které využijete rovnou na 18 způsobů: na mytí rukou i celého těla, jako šampon, jako gel na holení a zároveň jako zklidňující „vodu“ po holení, vzít jím můžete i zuby místo zubní pasty i jako ústní vodu, na cestách s ním vyperete a oceníte i jako repelent proti hmyzu či deodorant. Geniální věc na služební cesty.

Bio kosmetika, kterou milují i muži

Složení je přitom čisté, jednoduché a opět jsou tu osvěžující varianty jako je tea tree, máta peprná, eukalyptus či citron s pomerančem.

Hned v těsném závěsu však máme malou kulatou krabičku bambuckých másel od značky Saloos. Směs rostlinných a éterických olejů tvoří balzámky, které s sebou chlap může vzít i do extrémního počasí. Použít je jako balzám na rty je základ. Vzít s nimi suchá místa, chodidla či malé jizvičky se díky olejové konzistenci přímo nabízí. Naprosto nepostradatelnými jsou však v horkém počasí nebo naopak na horách, kde se nedoporučují kvůli velkému procentu vody běžné hydratační krémy.

Balzámky s bambuckým máslem se příjemně rozpouštějí na pokožce těla, v zavazadlech však netečou.

Kozlík lékařský

Přinést domů kozlík lékařský je často velice vítaným nákupem. Zvlášť v obdobích zvýšeného stresu či nespavosti. Přírodní alternativa k práškům na spaní je něco, za co je člověk vděčný.

Zatímco Bachova terapie a její „Krizovky“ pomáhají s usnutím vždy, když je těžké na něco přestat myslet a hlavou se honí myšlenky ještě ve tři ráno, kozlík má pomalejší účinek, zároveň však zmírní nervozitu a zklidní už před ulehnutím do postele.

Věříme, že s něčím doma určitě uspějete. Budeme každopádně moc rádi, když nám prozradíte, co funguje na vaše muže.