Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Smrt přichází ze střev. Vyčistěte je od plísní!

Smrt přichází ze střev. Vyčistěte je od plísní! Čas nečeká! Čím dříve začnete, tím rychleji zbavíte tělo parazitů a plísní ve střevech. Eliminujete tak riziko rakoviny tlustého střeva, budete mít více energie a silnější imunitu.
Lucie van Koten
4,3 5
188

Smrt přichází ze střev. Vyčistěte je od plísní! zdroj: unsplash.com

Smrt přichází ze střev. V České republice je to bohužel smutnou pravdou, jelikož patříme na první místa v evropském žebříčku v počtu pacientů s rakovinou tlustého střeva. A zatímco návodů, jak se zbavit veškerých nevyloučených zbytků a nastolit ve střevě zdravou mikroflóru, je na internetu plno, málo se ví o plísních ve střevech. A ty přitom dokáží napáchat zlo v celém těle.

Tento článek vyjadřuje osobní názor autorky, nikoliv oficiální stanovisko společnosti BiOOO.cz. V rámci legislativy Evropské unie není vnitřní užívání éterických olejů schváleno.

Kvasinky v těle?

Hodně lidí se směje, když slyší o plísních ve střevech nebo kdekoliv jinde v/na těle. Nedej bože, pokud by někdo chtěl začít o vnitřních parazitech. Plesnivé může být kde co, ale mít plísně v těle, to určitě ne, že?!

A co třeba kvasinky? Plesnivé nehty, kůže na nohou, kolena? Bílý povlak na jazyku? I za zápachem z úst často stojí právě plísně. A co se projevuje navenek, to je samozřejmě problém i vevnitř. A co může být navenek jen menší kosmetický problém, může být uvnitř hotová katastrofa.

Nejen, že plísním se v našem těle daří – jejich spokojenost je úměrná naší přeslazené životosprávě – taky v těle vylučují toxiny. Ty se velice jednoduše dostanou do krve a pokud se plísně a kvasinky přemnoží, je pro tělo neuvěřitelně obtížné všechno vyloučit beze zbytku. Co obtížné. Takřka nemožné.

Nic není ztraceno!

Největší účinek proti-plísňové léčby člověk pocítí nejvíc v období neustále se vracejících kvasinek. Nicméně většina z nás si všimne alespoň něčeho – zmizí malá krupička z paží, přestanou se dělat koutky, shodíme pár kil, přestaneme být unavení, vyčerpaní a zničení bez zjevného důvodu

Zdravá životospráva je základem zdravých střev a nejen těch. Ale na plísně už je třeba o něco těžší kalibr, než jsou probiotika či vláknina. Na tyto případy jsou tu připravené rovnou dva silné éterické oleje máta peprná a oregáno, neboli dobromysl.

Nejdříve éterická

Éterický olej máta peprná se užívá vnitřně 3x denně 1-3 kapky. Můžeme nakapat na chleba či do lžičky medu a zapít. Můžeme však kápnout přímo na jazyk a dlouho na něm olej nechat tak, abychom „spálili“ i plíseň nejen v ústech, ale i po celé délce trávicího traktu. Máta je jeden z nejúčinnějších EO, harmonizuje navíc zažívání.

U dobromyslu ovšem trošku větší pozor. Je o dost silnější. U něj se kapání přímo na jazyk (či pouze do vody) opravdu nedoporučuje, jelikož jeho výrazná peprná chuť a ohromující antibiotická síla z něj činí opravdu minimální gurmánský zážitek. Oregáno se používá rovněž 3x denně 1-2 kapičky. Buď rovnou do tobolky, medu či rostlinného oleje. Je též velmi dobře účinný při problémech s tvorbou pupínků.

V obou případech platí, že podáváme zásadně na plný žaludek.

Nyní k jádru věci

Samotná kúra éterickými oleji může trvat 7-10 dní a nedá plísním a kvasinkám moc šancí přežít. Poté na přibližně stejnou dobu pošleme na pomoc imunitnímu systému grepové jádro. Imunitní systém totiž miluje grepové jádro. Vaše střeva milují grepové jádro. Plísně ani kvasinky jej nemůžou vystát. Grep z vás tak dostane všechno, včetně nezvaných hostů.

Udržet se v sedle

Třetí fáze už je spíše udržovací. Je velmi žádoucí dopřát tělu očistu. Nejedná se o nic jiného, než vyškrtnutí rafinovaného (řepný, třtina) cukru z jídelníčku. A žádné podvádění! Číhající kvasinky totiž poznají, když švindlujete a klasický cukr jim vlije více síly do žil, než se to kdy může podařit u lidí. Vyřadit všechny sušenky, limonády, bonbony, cukrátka, alkoholické nápoje, bílé pečivo, tučná jídla... Prostě vše, kde se vyskytuje cukr a bílá mouka. Vhodná je například zásaditá strava a jako podpurný element je rytířem v blyštivé zbroji česnek. Není to zrovna romantická bylina, ale toto přírodní antibiotikum vám spolehlivě pomůže proti kvasinkovým upírům

Ono to vypadá, že musíte ze svého jídelníčku vyškrtnout skoro všechno, ale jde jen o potraviny moderní doby. Ovoce, zelenina a luštěniny jsou přece taky super. A pozor - pokud budete dodržovat bezrafinovanou dietu, kvasinky začnou mít hlad a vás bude honit mlsná na úplně vše sladké. Ale dá se to překonat a odměnou vám bude zdravé tělo.

Co na sobě pocítíte?

Zdravá střeva? Ano, chceme!

Tak. A teď přijde ta nudnější část. Ale holt je potřeba si říct, že zatímco není obtížné se plísní zbavit, je obtížné udržovat neustále střeva zdravá a čistá. Zvlášť, pokud si člověk nechce odpírat.

Základem je pohyb, pořádně rozhýbat střeva. Společně s pohybem by měla jít zdravá strava bohatá především na vlákninu, která mechanicky čistí klky od nevyloučených zbytků a probiotika. V období podzimu se dá s velkými úspěchy použít čekanková tinktura. Pakliže jste si někdy dělali vývar z čekanky, asi mi dáte za pravdu, že není nic tak moc hořkého! Čekanková tinktura se však dává do vody, takže se nemáte čeho obávat.

Čím dříve se rozhodnete vyrazit do boje s plísněmi, tím dřív se zbavíte všeho, co vás tíží. A to stojí za zvážení!