Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Čistá pleť půl krásy

Čistá pleť půl krásy Pokožka je funkčním orgánem našeho těla a její čistění má být efektivní, ale jemné.
Renata Ježková
4,9 5
7

Přejít na sekci článku:

Biobavlna

Biobavlna zdroj: shutterstock.com

Když už člověk něco dělá, měl by to dělat pořádně a s ohledem na detail. Takže pokud chceme čistit pleť maximálně šetrně, měli bychom si k tomu pořídit adekvátní pomůcky. Jak při čistění, tak při tonizaci používáme nejrůznější bavlněné tamponky, ubrousky, vatové tyčinky... Je škoda pořídit si úžasnou pleťovou vodu a pak ji nanášet tamponkem, o jehož původu vůbec nic nevíte. Ne, nechceme vám namlouvat, že při použití “normální” vaty se osypete a zanesete si tělo těžkými kovy. Ale rozdíl mezi bavlnou a biobavlnou je. A to hlavně v tom, jakým způsobem je produkována.

Většina bavlníkových plantáží je v zemích třetího světa, kde jsou vhodné klimatické podmínky. Ovšem neplatí tam žádné z regulací přijatých v EU nebo USA. Bavlník je velmi choulostivá plodina a přestože zabírá celosvětově jen necelá tři procenta zemědělské půdy, spotřebuje přibližně 15% celosvětové spotřeby pesticidů. V konvenčním pěstování je navíc povoleno GMO, před sklizní se rostliny postřikují speciálními postřiky, které je zbaví listů, aby sklizeň mohla probíhat strojově a spotřeba umělých hnojiv je též velmi vysoká. Většinu bavlny vykupují nadnárodní společnosti, které samozřejmě tlačí ceny co nejníž, takže pěstitelé jako reakci používají co možná nejlevnější chemikálie.

Ano, většina chemických látek se při zpracování vymyje, takže nejspíš opravdu nic neriskujete. Ale jistě to neví nikdo, navíc ohlížet se při výběru produktů opravdu výhradně na vlastní zdraví je trochu krátkozraké. Dobré zdraví si člověk užije jen ve zdravém světě. A k tomu konvenční pěstování bavlny rozhodně nepřispívá. Rozdíl mezi kosmetickými pomůckami z bavlny a biobavlny je tudíž hlavně etický. Ano, jeden pytlík ekobavlněných vatových kuliček Bocoton toho mnoho nezmění. Ano, je to jen kapka v moři. Ale to moře není ve skutečnosti nic jiného než velké množství kapek...

Související produkt
Odličovací tampony z biobavlny, cotton oval maxi pads 40 ks
Bocoton / 79 Kč
Oválné odličovací tampony z biobavlny jsou velmi jemné a vysoce savé. Skvěle absorbují nečistoty z pleti a kromě odlíčení make-upu je využijete i k odstranění laku na nehty.
Detail produktu