Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co všechno si pamatuje pleť?

Co všechno si pamatuje pleť? Co všechno si pleť pamatuje?
Hana Bartušková
3,8 5
4

Co všechno si pamatuje pleť? zdroj: shutterstock.com

Kůže si pamatuje všechno. Něco kratší dobu, něco delší dobu a něco na věky. Nojo, ale my dost často nechceme, aby si to všechno pamatovala. My chceme, aby co nejdříve zapomněla. A aby se rozzářila slastným zapomněním. Protože pleť si sice pamatuje i ty dobré věci, ale ty špatné nám ukáže vždycky. A připomene se tuhle pigmentovou skvrnou, tuhle vráskou a tuhle kruhy pod očima. Jak na to, aby si toho pleť pamatovala co nejméně a co nejkratší dobu?

Přejít na sekci článku:

Pamatuje si, že jste málo spaly

Pamatuje si, že jste málo spaly zdroj: shutterstock.com

Taky si pamatuje práci dlouho do noci, párty do ranních hodin, stejně tak i obyčejnou nespavost. Málo spánku se na pleti projeví. Minimálně nějakými těmi kruhy pod očima. Pleť taky může být zašedlá. Dehydratovaná. Tak celkově unavená a strhaná.

První pomoc? Ráno pleti dopřejte jednoduchý peeling. Nejlépe čistící, třeba s obsahem jílu. A ne moc agresivní, spíš jen jemný, aby odstranil tu zašedlost a nudu. Takový peeling pleť rozzáří a zjemní. A pak nezapomeňte hydratační krém, ten zase pleť pomůže napnout a dodá jí nový život. Líčení postavte na jasných barvách, určitě použijte rozjasňovač, který nanesete na lícní kosti, do vnitřního koutku očí, pod obočí a také do středu očního víčka. Řasenku nanášejte pouze na horní řasy, tak zbytečně neupozorníte na kruhy pod očima.

A dál? Určitě pamatujte na pořádný spánek, šest hodin by mělo být minimum, osm hodin optimum pro pleť vyspanou do krásy. A pokud už máte spánku málo, tak pleti pravidelně dopřávejte masku s AHA kyselinami a důslednou hydrataci. Tak pokožka zůstane rozzářená a jemná.