Co všechno si pamatuje pleť?

3,8 5
4

Co všechno si pamatuje pleť?zdroj: shutterstock.com

Kůže si pamatuje všechno. Něco kratší dobu, něco delší dobu a něco na věky. Nojo, ale my dost často nechceme, aby si to všechno pamatovala. My chceme, aby co nejdříve zapomněla. A aby se rozzářila slastným zapomněním. Protože pleť si sice pamatuje i ty dobré věci, ale ty špatné nám ukáže vždycky. A připomene se tuhle pigmentovou skvrnou, tuhle vráskou a tuhle kruhy pod očima. Jak na to, aby si toho pleť pamatovala co nejméně a co nejkratší dobu?

Přejít na sekci článku:

Pamatuje si, že jste málo spaly

Pamatuje si, že jste málo spalyzdroj: shutterstock.com

Taky si pamatuje práci dlouho do noci, párty do ranních hodin, stejně tak i obyčejnou nespavost. Málo spánku se na pleti projeví. Minimálně nějakými těmi kruhy pod očima. Pleť taky může být zašedlá. Dehydratovaná. Tak celkově unavená a strhaná.

První pomoc? Ráno pleti dopřejte jednoduchý peeling. Nejlépe čistící, třeba s obsahem jílu. A ne moc agresivní, spíš jen jemný, aby odstranil tu zašedlost a nudu. Takový peeling pleť rozzáří a zjemní. A pak nezapomeňte hydratační krém, ten zase pleť pomůže napnout a dodá jí nový život. Líčení postavte na jasných barvách, určitě použijte rozjasňovač, který nanesete na lícní kosti, do vnitřního koutku očí, pod obočí a také do středu očního víčka. Řasenku nanášejte pouze na horní řasy, tak zbytečně neupozorníte na kruhy pod očima.

A dál? Určitě pamatujte na pořádný spánek, šest hodin by mělo být minimum, osm hodin optimum pro pleť vyspanou do krásy. A pokud už máte spánku málo, tak pleti pravidelně dopřávejte masku s AHA kyselinami a důslednou hydrataci. Tak pokožka zůstane rozzářená a jemná.