Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

DIY pro začátečníky

DIY pro začátečníky Uvařte si domácí kosmetiku.
Hana Bartušková
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Začínáme jednoduše

Začínáme jednoduše zdroj: shutterstock.com

Tělový peeling

1 díl třtinového cukru

1 díl kokosového oleje

Máte rádi tělové peelingy? Třeba ty od Saloos? Není nic jednoduššího, než si vyrobit vlastní doma. Stačí jenom smíchat jeden díl cukru, případně soli, ale já jsem spíš na to sladké, s jedním dílem rostlinného oleje, třeba s tím kokosovým pro jeho vůni. Pak už záleží jen na vás, jestli máte raději peelingy mastnější, přidejte oleje. Pokud máte raději spíš pořádný peeling, přidejte cukr nebo třeba i lógr z kafe. No a pro vůni si vyberte nějaký ten éteráček.

Šlehané tělové máslo

2 díly bambuckého másla

1 díl kokosového oleje

1 díl vybraného rostlinného oleje

esenciální olej (5 – 10 kapek na 100 ml směsi)

Bambucké máslo dejte do vodní lázně rozpustit, poté přidejte kokosový olej a vybraný rostlinný olej. Například arganový pro protistárnoucí účinky, makadamiový pro extra výživu, hroznový pro odlehčenou konzistenci, mandlový pro jemnost. Odstavte z vodní lázně, přidejte esenciální olej, zhruba 5 – 10 kapek do 100 ml směsi. Zamíchejte a nechte tuhnout. Když bude hmota vychladlá, ale ještě ne tuhá, vezměte ruční šlehač a vyšlehejte jemně nadýchané tělové máslo. Nechte zcela ztuhnout.

Balzám na rty

3 díly rostlinného oleje

1 díl včelího vosku

1 díl kakaového másla

esenciální olej (1/2 – 1 kapka na 10 ml směsi)

Vosk a máslo rozpusťte ve vodní lázni. Odstavte, přidejte oblíbený rostlinný olej, na rty se hodí třeba jojobový nebo ricinový. Promíchejte, můžete kápnout trošku vitaminu E a vybraný esenciální olej. Co takto zkusit mátu? Pro čokoládovo-mátový balzám na rty? Směs nalijte do kalíšku a nechte zatuhnout.