Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak zatočit s celulitidou

Jak zatočit s celulitidou Celulitida je kosmetickým problémem, za kterým mnohdy stojí hormonální nerovnováha a stresující životní styl.
Iva Lhotská
0,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Rozhýbejte celé tělo!

Rozhýbejte celé tělo! zdroj: shutterstock.com

Na podporu očisty organismu lze užívat různé bylinné preparáty - kapky či tinktury nebo potravinové doplňky. Výborný je rovněž zelený jíl, který se dá užívat vnitřně pro očistu střev od nahromaděných toxinů, ale i pro pleťovou masku. Kdo si svoje tělo pročišťuje průběžně, určitě nedá dopustit na zelené potraviny, kterými jsou zelený ječmen, chlorella a spirulina. Nejenže nám napomohou organismus očistit od toxinů ve střevech a čistí krev, ale odkyselují, regenerují a dodávají energii.

Neměli bychom opomenout pohyb. Ten je důležitou součástí při kúře, která nám pomůže zbavit se nepříjemných pomerančových dolíčků. Je jedno, zda budeme tančit, cvičit pilates, tai chi, jógu, chodit plavat nebo trochu běhat. Každému podle jeho gusta :-) Každopádně to chce druh pohybu, který nás bude bavit. Pokud se necítíte příjemně v uzavřeném prostoru a ještě vám vadí nedýchatelno a pach potu, těžko asi začnete chodit do posilovny.

Dalším důležitým krokem při léčbě celulitidy je prokrvení pokožky problematických partií. Toho můžeme dosáhnout automasáží. Jako základ je vhodné využít např. mandlový olej, do něhož nakapeme pár kapek esenciálních olejů - cedrového, rozmarýnového a cypřišového. Kůži jemně masírujeme měkkkým kartáčem. Můžeme ji natírat různými oleji a krémy, nejlépe v bio formulaci.

A co liposukce?

Máte na mysli tu chirurgickou metodu, při níž se prostřednictvím tenké kanyly z malých bodových řezů odsává podkožní tuk? Co vám na to mám říct? Snad to, že nejsem příznivcem "zbytečných" operací. Pokud se provede chirurgický zákrok v případě úrazu, není pochyb. Ale proč se nechat "řezat", když existuje tolik jiných metod? Navíc je potřeba především odstranit příčinu! Když se necháme operovat, odsát tuk a nezměníme svůj styl života, půjdeme nejspíš za nějakou dobu na další zákrok.